Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtés kiépítse milyen...

Milyen fűtés kiépítse milyen hozzávetőleges költséggel jár?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, ahol eddig például 1-2db kályhával fűtöttek, így kémény adott, viszont nem biztos hogy jó helyen.

Nekem első ötletként a vegyes tüzelésű kazán és egy cirkós rendszer jutott eszembe, viszont a teljes kiépítés nem tudom milyen költségekkel járna. Milyen egyéb megoldások vannak még, és ezeknek mik a költségei?


2014. jan. 16. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mi lesz a hőcserélőd, szilárd, vagy gáz kazán.

A gépészet mind kettőnél szinte ugyan az.

Egy 100nm-es ház, teljes gépészete 1 milla alatt nem áll meg.

És akkor mindenből a legolcsóbb, és semmi extra kondenzációs, vagy faelgázosítós kazán ilyesmik.

Mondjuk egy 500 literes puffer talán még belefér.

2014. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
140m2 7db d-ég radiátor,öntöttvas kazán,1000l szigetelt puffer össz vissz 1,8 millió ebből amiknek azért jelentősebb költsége volt egybe az a radiátorok és a réz csövek.
2014. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Cristos!

Én vagyok az akit szerinted jól lerántottak és balek vagyok...

Nos akkor elmondanám,hogy a szerelő leírta mik azok amik kellenek,az internetet bújva éjjel nappal rengeteg dolognak utána olvastam és volt olyan amit nem bántam meg,pl a szerelő 2 keringetőt ajánlott amit én 1 keringetőre és 1 laddomatra módosítottam és ő a munkadíjon kívűl más pénzt nem látott...az anyagokat főleg az internetről és több különböző helyről én vásároltam. Persze sokkal kevesebből is ki lehetett volna hozni hiszen házilag a tartály szigetelését kb 10000ft-ból is meg lehetett volna oldani a gyári 50000 fölötti szigetelés helyett,vehettem volna lemez kazánt kb fele annyiért se mint az öntöttvas,vehettem volna no name radiátorokat kb fele annyiért se mint a másik volt! Noh és azt se felejtsük el,hogy egy d-ég lus uni22dk 600x2200-as beépített szelepes radiátor darabja 60000 körül van és nekünk ebből 5 van.Ha azt az árajánlatot nézem amit szerelő hozott a közeli boltból akkor a kazán,laddomat és a puffer szigetelés ingyen volt (jártam én is abba a boltba és az árait is láttam) tehát még ha úgy nézzük olcsón megúsztuk.

2014. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!