Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utcára nyíló parapet gázkonvek...

J0c1 kérdése:

Utcára nyíló parapet gázkonvektoros fűtést mennyibe kerülne beépíttetni egy társasházi lakásba?

Figyelt kérdés

Egy zuglói 4 emeletes társasházi 47 nm-es lakásról van szó. A szomszédok szerint a főgáz évek óta nem ad engedélyt utcára szellőző parapet gázkonvektoros fűtés kiépítésére, én viszont e-mailben érdeklődtem a gázművektől és ezt a választ kaptam:


"A jelenleg hatályos 11/2013. (III.21.) NGM rendelet 4.2.5.2. pontja, ill. a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet - az országos településrendezési és építési követelményekről – előírásainak betartása mellett lehetősége lehet parapet konvektor elhelyezésére.


Javaslom, vegye fel a kapcsolatot egy épületgépész tervezővel és a helyszíni adottságok, valamint a rendeletek előírásai függvényében határozzák meg az előírásoknak megfelelő megoldást."


A kérdésem az, hogy ha lehetséges, mennyibe kerülne ezt megoldani (konvektor, munkadíj, stb)?

Csak értelmes, tárgyilagos válaszokat szeretnék kérni, köszönöm!



2014. febr. 11. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy a szórás, mivel szabadáras szolgáltatásról van szó.

Veszel egy konvektort 40-60-80K

Gázterv 20-50k

gázszerelő munkadíj (kiépítés) 250-500K

+Engedélyezési illetékek, társasház hozzájárulása, egyebek...

2014. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Az engedélytől függetlenül számtalan dolog befolyásolja!

Nem is értem, hogy miért számítasz tárgyilagos válaszokra, amikor rengeteg -általunk ismeretlen- körülmény befolyásolja.


-Emeleten vagy földszinten?

-Van-e gáz/gázóra a lakásban?

-Milyen távolságra lesz a konvektor a legközelebbi gázcsőhöz?

-Milyen technológiával akarod szereltetni(rézcső, vascső, stb.)?

-Milyen konvektort akarsz felszereltetni?


Ezek mind olyan -fontos- szempontok, amik miatt nem lehet "értelmes, tárgyilagos válaszokat" adni!

2014. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem az a lényeg, hogy ne kioktató, hanem segítő jellegű válaszokkal legyek gazdagabb. 4 emeletes a társasház, és a 3. emeleten van a lakás. Van gázóra, de a szoba utcára nyíló ablakától a gázcső a lakáson belül a lehető legtávolabb eső részen van. Fogalmam sincs milyen technikával legyen szereltetve, abszolút nem tudok erről semmit, melyik jó, melyik mennyibe kerül stb.

Sima gázkonvektorra gondoltam.

2014. febr. 11. 15:08
 4/4 enn.enn válasza:

Kedves kérdező!

Hogy sikerült engedélyt szerezned parapetre? Nagyon fontos lenne nekem is. (szintén Zugló)

Válaszod előre is nagyon-nagyon köszönöm!

2014. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!