Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kikkel lehet napelemet panella...

Kikkel lehet napelemet panellakás erkélyére szereltetni?

Figyelt kérdés

Olyan napelemes megoldások után keresgélek, melyeknél a napelemek az erkély (délkeleti fekvésű) külső részére (korlát külső oldala) kerülnek felszerelésre, a megtermelt energiát pedig visszatápláljuk a hálózatba. A napelemeknél fő szempont, hogy szórt fényben is jól működjenek.


További kérdéseim:

- Mekkora kapacitású napelemek férnek fel kényelmesen?

- Mekkora inverter kell hozzájuk?

- Mennyibe kerülnek?

- Mi a pontos procedúrája lezsírozni a szolgáltatóval (E.ON), hogy átvegyék a feleslegáramot és ez mennyibe kerül összvissz?


Az erkély így néz ki.

[link]

Asszem, a napelemek helye adott :) Már ha létezik ilyen méret (jó volna).



2014. febr. 13. 09:56
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Lusta vagyok utána számolni, de ilyen kis felületen szerintem nem lesz gazdaságos a rendszer kiépítése.

Egyébként ha a googleban beírod hogy napelem, nem egy cég foglalkozik ilyesmivel.

2014. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Milyen feleslegáramra gondolsz?,ami még a mobiltelefon feltöltése után megmaradt? Úgy tudom van egy minimum meghatározva,hogy mit vesz meg az áramszolgáltató és ez a minimum néhány napelemmel nem produkálható,többe kerülne az adminisztráció mint amit ér az az egy-két kilowattnyi áram.
2014. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Úgy tudod? Honnét? A Blikkből? Kérlek, csatolj forrást is, vagy ha már nem, akkor legalább ne légy cinikus a mobilfeltöltéseddel.


Igen, én is láttam hasonló cégeket, de közülük egy bevált kéne. Tehát olyanok tanácsát várom, aki már foglalkozott ilyennel, vagy akár rokona, ismerőse.

2014. febr. 13. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek ide paks2 ? :D
2014. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Én velük csináltattam: [link]

És tulajdonképpen jogosan évődnek veled az előttem szólók, mert az erkélyre valószínűleg csak egyetlen vagy max 2db kb. 1,5 m2-es modult tudsz felszerelni aminek a max. teljesítménye darabonként 250 W akkor, ha merőlegesen süt rá a nap és kellően hűvös van. A napelem teljesítménye ugyanis a hőmérséklet emelkedésével csökken.

És persze ehhez valószínűleg a társasház többi lakójának a beleegyezése is kelleni fog, mert valószínűleg a társasházi szerződés tartalmazza azt a kitételt, hogyha az egységes utcaképet meg akarod változtatni, ahhoz a tulajdonos társak beleegyezése kell...

Jó minőségű osztrák Frónius invertereket lehet kapni, ezt a villanyóra (betáp)közelében kell tudni elhelyezni.

Nekem 14 panelem van a tetőn és a 3,5 kW-os rendszer a fogyasztásomnak csak a felét termeli meg.

EON-os vagyok, én annakidején itt néztem utána, hogy mi a menete az engedélyezésnek.

[link]

2014. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:

# 2: Nem lesz ott 1-2kW, csak egy töredéke.

Utolsó írja is, hogy neki jóval több helye van és neki is csak 3,5 jön ki.

2014. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Kérdező nem bántásból, de eddig egy olyan tanácsot sem kaptál hogy "igen jó ötlet csináld" nem véletlenül.

Ilyen "kis méretben" nem lesz gazdaságos a napelem kiépítése, kicsit olvasgass neten hogy is működnek ezek.

A telepítő cégek honlapján néha egész jó leírások vannak.

Konkrét céget is nehéz úgy mondani hogy nem tudjuk hol laksz.

2014. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia kérdező!


Én is épp most nézegetem a lehetőségeket.Az e-on-nak eleve van egy ilyen projektje.Teljeskörű ügyintézéssel,engedélyek,kivitelezés stb.Visszatápláló rendszereket építenek ki.Sajnos a legkisebb csomag náluk 3 KW-os.Nekem,mivel egyedül lakok egy hasonló lakásban az éves fogyasztásom 1080 kWh,szóval a saját részemre elég lenne egy 1 kW-os rendszer,de hogy ez tényleg kitermelje a saját szükségletet és vissza is táplálja,ahoz kb 2 kellene.Egy 3 kW-os rendszer 12 panelből áll,tehát kb 8 kéne nekem.Ez nagyjából beterítené az erkélyt,nem csak a korlátot. :) És mint írtam,3-as a legkisebb náluk,bár lehet h csinálnak kisebbet is külön kérésre.Vannak egyéb cégek akik építenek nem visszatápláló rendszereket.pl. : [link]

Hát nem tudom megéri-e.Sztem mindenképpen visszatápláló lenne a jó.Talán ha meg tudnál egyezni a lakóközösséggel h a tetőre telepíthess.Ott nem zavarja az összképet,már ha lapostetőről van szó.Vagy a legjobb lenne ha az egész társasház telepíttetne egy közös nagy napelemet az egész tetőre.Ebből fedezni lehetne a teljes lépcsőházi villanyköltséget,és a lakók fogyasztásának egy részét. ( Picike részét).De egy ilyet kivitelezni túl nehéz lenne,sok ember beleegyezése és pénze kell hozzá.Meg ha valaki elköltözik,viszi magával a saját részét? :) Hát nem tudom.

Szóval jó lenne,de nem biztos hogy megéri.Talán akkor ha úgy gondolkozol hogy nehogy má fizessek,ha ingyen is lehet.És akkor szemet hunysz a költségek,felett mintha nem lettek volna,és úgy érzed ingyen van az áram. :)

2015. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!