Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szénnel való tüzeléssel nem...

Szénnel való tüzeléssel nem boldogulok, állandóan csak izzik, de utána sok-sok hamut hagyva eltömíti a levegő utánpótlást, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Megrakom először fával, majd amikor már jól ég rakok rá szenet (max 3-4 kg-ot).

A szén szépen elkezd izzani, de utána nagyon sok hamu keletkezik és egy idő után (30cm hamuval) eltömi a kályha levegőztető részét. Ha rakok rá megint fát az begyullad, de ami már alul volt szén az nem ég el így ekkor is szépen lassan eltömődik.

A hamuban viszont sok-sok széndarab izzik tovább akár 5-6 órát is így a hamut kiszedni sem lehet.

Huzat lenne bőven, ha pl fabrikettel tüzelek akkor a füstkivezető csövet szinte teljesen le kell zárnom, mert túl nagy a huzat.

A kályha 25Kw-os öntöttvas és papíron fekete szénnel is lehet tüzelni.



2014. márc. 2. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
tény,hogy sokáig el lehet kisérletezgetni,mire kialakul a tüzelési teknika,
2014. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy 20 évig szénnel fűtöttünk, de mindig felülről gyújtottunk be, érdemes lenne kipróbálnod!


Kihamuzol, majd beraksz a tűztérbe 1-2 vödör szenet, erre mehet papír (vagy olajos fűrészpor) aztán a gyújtós, erre vastagabb fa. A hamuzó ajtón lehet teljes levegőt adni, a tűztér ajtón kb. fél levegőt. 5-10 perc után - ha jól ég, akkor a tűztér ajtót le lehet zárni és az alsó ajtón szabályozni a levegőt. A beállításokat ki kell tapasztalni.

Így nekünk 4-5 órán keresztül nem kellett hozzá nyúlni. Ha leégett a szén egy része, akkor a parazsat az egyik oldalra kell kotorni, és a másik oldalra megint berakni egy adaggal (nem 5-6 kg-ot, hanem rendesen megrakni), ha poros a szén, akkor érdemes vízzel meglocsolni, hogy lekösse a port.

Így nem fog füstölni, kevesebb korom lerakódás lesz, és hosszabb ideig nem kell foglalkozni a tüzeléssel.

2014. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hű ez úgy hangzik, mint egy ipari kályha :).

1-2 vödör szén szerintem be sem férne.

Viszont az alsó ajtónál lévő rostélyt nem lehet kinyitni miután begyújtottunk, mert kiesik a fél parázs a tűztérből.

Felülről pedig nem biztos, hogy el tudom igazítani, nem férek hozzá.

A kályha csak 4 tagú bár így is nagyobb a teljesítménye, mint kellene.

Mindenesetre egy próbát megér, köszönöm.

2014. márc. 2. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hirtelen azt hittem kazán, de kályhába is gyújthatsz felülről.

Milyen kályháról van szó? Kép, esetleg típus?

2014. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

CALDERA-25 4 tagos vegyestüzelésű öntvénykazán

[link]


kb 90m2-es lakás jó hőszigeteléssel, zárt rendszer.

2014. márc. 2. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nem kályha! Ez egy kazán!

De már a kérdésben is sejtettem, hogy itt valami fogalmi zavar van, mert 25kW-os 4 tagos kályhát én még nem láttam.


Nálam akkor volt ilyen túlzott hamu/salak felgyülemlés, mikor rossz minőségű, brikettként árult, de gyakorlatilag porszénnel voltam kénytelen tüzelni.

Most jó minőségű fekete kockaszenem van. Ez nem tömődik le, mivel nagy darabos, át tudja járni alulról a levegő. Sokkal jobban is ég és salak csak minimális van utána.

2016. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:

Igencsak bonyolult lehet a fűtés, ha fával begyújt, majd szenet rak rá és akár kezdheti is a kormolást, különösen ha a kémény huzatát lezárja, ez az öngyilkosok módszere, általában eredményes, de ha még él én megírom, ezer

tudományos cikkel szemben, hogyan és mivel kell FŰTENI!!!!!!!!

MINDEN TÜZELŐ ELÉGETHETŐ, ebben igazuk van, de ezt az udvaron is el tudja végezni, nem lesz a lakásban korom és füst, ha mégis ezt bent csinálja, egy dolog nem lesz MELEG!!!!!!!!

A SZÉN energiája a CO, könnyen előállítható, ha begyújtás előtt kicsit meglocsolja vízzel, még HIDROGÉN is keletkezik (CO-H), tökéletesen szabályozható égés jön létre!!! Aztán ha ezt elégeti CO2 keletkezik, ami a meleg nitrogénnel ütközve fokozza a hőt, EZ FŰT!!!!!! Hőjét a kazánnak leadva a kéményen hideg gázok távoznak, takarítani sosem kell!!!!!!!!

MIVEL szabályozhatjuk a HŐT? Egy KISUJJNYI primer huzattal és kb. ugyanennyi szekunder huzattal beállított KÉK lánggal!!!!!!!

Ha túlfűtenénk, a SZEKUNDER huzattal kell visszahűteni!!!!!!!!!

Ugye milyen érdekes, a SOK levegő HŰT, miközben mindenki a tűzhöz bő levegőt javasol és panaszkodik, hogy nincs meleg!!! 06-30-711-8164 ha valamit nem értene kérdezze meg!!!!!!!

Begyújtás természetesen FELÜLRŐL, a hőfok beállítása után felügyeletre nincs szükség, RÁRAKNI TILOS!!! 24-48 órán át is fűt!!!!

okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!