Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50 négyzetméteres panellakás...

50 négyzetméteres panellakás hangszigetelése mennyibe kerülne? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most vettük a lakást, és hát a szomszéd mindig zsákbamacska... Kikaptam egy skizofrén k*rvát, aki most is úgy üvölt, hogy minden szavát tisztán hallom, pedig a konyhában van, én meg a hálóban... Most volt egy csendes hetünk, amikor arra gondoltam, 5 év múlva úgyis eladhatom a lakást, így fölösleges energiát feccölni a szigetelésbe, de amikor hulla fáradtan hazaérek, szembesülök azzal, hogy még millió dolgom van, de ettől a nyomoréktól még aludni se tudok, akkor úgy érzem, muszáj nekifogni. Szóval azt, hogy megéri-e, olyan tekintetben értem, hogy mennyire tompítja a hangokat? Mert sztem ezt a rikácsolást semmi nem képes elnyomni... és akkor meg nem fektetek bele fél millió forintot...

Bármilyen javaslatot nagyon szívesen fogadok. Köszi.


2014. márc. 10. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Stúdiókat ház a házban elven építenek - keress rá érdekesség képen. Sajnos csak az az egyetlen tökéletes megoldás.

Kielégítő eredményt, utólag nem lehet ennyiért elérni.

2014. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy panelről van szó... 5,2-ért vettük, nem hiszem, hogy ennyi munkát, pénzt megérne... Csak akkor valahogy ki kellene bírni ezt az 5 évet, mert ma is fél 5-kor keltünk, egyszerűen szétrobban az agyam! :((
2014. márc. 11. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Gipszkartonból elég tűrhető hatékonyságú hangszigetelő előtétfalat lehet remekelni. A költsége festés nélkül kicsivel 3000.-/m2 felett van anyaggal, munkával. Nem tudom, hány m2-ről lenne szó, de a bekerülési költséget én elosztanám 60-nal (5év*12 hó),abból kiderülne, hogy havi szinten mennyibe kerülne a nyugalmam.

Vagy B verzió: felfogadsz egy albán bérkillert...:)

2014. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lennél elégedett a gipszkartonos eredménnyel.

Nehéz objektíven mérni, de a szigeteléssel elért eredmény statisztikailag kevesebb, mint a természetes tolerancia, hozzászokás miatti szubjektív enyhülés.

Várj türelmesen, ha továbbra is bosszant félév múlva lépj ellene.

2014. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az albán bérkilleres megoldás nagyon szimpatikus. :)

A tolerancia szót szerintem hagyjuk, hányingerem van már a gondolatától is. Az első reakcióm rémület volt, aztán önutálat, majd együttérzés, empátia, már-már azt éreztem, elkövetkezik a beletörődés, mire kiderült, hogy csak azért volt csönd, mert egy hétig a kórházban volt... Hála a magyar egészségügynek nem sokat ért a terápia, ugyanolyan elviselhetetlen, mint volt. Tudom, hogy elsősorban neki rossz ez az egész, de akkor a családjának kellene vmi módot találni arra, hogy ne tegye tönkre a betegségével mások életét is...

2014. márc. 11. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem ilyen extrém viszonyokhoz gyártják a kommersz hangszigetelő anyagokat.

Garantált technológia sincs.

Ezért sajnos csak drága kísérletezés lenne a próbálkozás.

2014. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így gondolom, igazad van. Viszont ma egy csodálatos örömhír ért! Nem kell várnom 5 évet a lakás eladásával! Kiderült, hogy az időtartam az adófizetésre vonatkozik, tehát bármikor elpasszolhatom, csak a vásárlási és eladási ár arányának megfelelő összegben adózni kell utána. :)
2014. márc. 12. 07:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi történt veletek azóta? :) Elkelt a lakás, vagy a bérkiller kapta a munkát? :)
2014. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!