Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » B30-as téglából épült házikónk...

Józan Paraszt kérdése:

B30-as téglából épült házikónk van régi nyílászárókkal, nagyon rosszul zárnak, ha kicserélem a nyílászárókat az elég lesz, nem szükséges homlokzat szigetelés?

Figyelt kérdés
szóval elég az ablakcsere,hogy ne legyen huzat és akkor nem fog úgy hűlni a lakás vagy szigeteljem a homlokzatot is?vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk, óránként 1 fokot csökken a hőmérséklet ha kihűl a radiátorCsak félek,hogy leszigetelem és nem sok különbség lesz és kidobtam egy rakás pénzt.

2014. márc. 17. 21:37
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:

A B30-asnak elég gyenge a szigetelése. Én mindenképpen egy külső szigetelésben is gondolkodnék, 12 centi vastagság felett már viszonylag gyorsan megtérül.

A kettőt (nyílászáró csere, külső szigetelés) érdemes egyszerre csináltatni, úgy lehet a legjobb eredményt elérni hőszigetelésben is, és esztétikailag is.

Nyugi, nem pénzkidobás, átlagosan 30-35%-kal csökken a fűtésszámla 12 centis szigetelésnél, 20 centisnél, 3 rétegű ablakkal kb 50%-kal csökken.

2014. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
79%
A "viszonylag gyorsan"-t azért években értsd, a fűtési igényeidtől függően ez 5-10 év is lehet!
2014. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%

Nekünk szintén B30 a falazás, nagyon régiek voltak az ablakok és az ajtó. Kicseréltük műanyagra és valóban jobb lett. Nekünk mondták, hogy nem annyira lenne érdemes szigetelni a falat mert az már lefolythatja a levegőt bent ami párás lesz és penészesedhet a fal.

De szerintem előbb érdemes csak a nyilászárós cucc aztán majd látod mennyire szükséges a falszigetelése. A kazánfűtés am is jobb hőérzetet ad, nem hiszem, hogy gyorsan hűlne el a ház műanyagozás után.

És ha már csere. Lehetőleg barna színű legyen a műanyag, nem retkesedik úgy mint a fehér amit egy idő után már nem lehet olyan könnyen takarítani!

2014. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 acelsziv ***** válasza:
38%

"nem annyira lenne érdemes szigetelni a falat mert az már lefolythatja a levegőt bent ami párás lesz és penészesedhet a fal. "

Ezért kell az ablakba légbevezetőt építeni.

2014. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
46%

Háhá abból mi kimaradtunk. Egyébként sem azért cseréli az ember az a kib.szott ablakot 100ezrekért, hogy aztán egy rohadt szellőző állandóan engedje be a levegőt 60L/perccel amitől folyamatosan hűl a nyamvadt szoba.

A kutyaugatásról meg egyéb qrvára zavaró zajokról már ne is beszéljünk...

2014. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nem annyira lenne érdemes szigetelni a falat mert az már lefolythatja a levegőt bent ami párás lesz és penészesedhet a fal."

-Ez egy makacs tévhit... Létezik épületfizika nevű tudomány, páratechnikai számításokból tudható, hogy max. 5, de B30-nál inkább csak 2-3%-a megy ki a párának a falon át, a többi a szellőzőlevegővel távozik.


Nekem hagyományos fa ablakaim vannak, párezer forintból (öntapadó habcsíkok ragasztása) már túl jó lett a légzárásuk, túl nagy lett a belső páratartalom, megjelent a penész.

Fejenként és óránként 25-30 légköbméter szellőzőlevegő kell a szabvány szerint.

2014. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
58%

Jó hát tapasztalja meg mindenki maga mennyire lesz penészes a háza avagy sem.

Én szigetelném ettől függetlenül a falakat csak épp nincs 500ezrem.

2014. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hőszigetelés szempotjából sajnos az egyik legrosszabb építőanyag.Egy kasszikus kockaház komplett szigetelése

kb 1milló ft tokkal-vonóval.Az 5-10 éves megtérülési idő mese,kb 15-20 évvel számolhatsz nyugodtan.Egyszerűbb és filléres tétel a födém szigetelése.2x10cm üveggyapot kötésben larakva a padlásra.Kb 40-50e ft-ból megvan.

2014. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
15 centisen gondolkodom,csak azt nem akarom,hogy pénzt dobjunk ki feleslegesen.Has magába elég lenne az ablakok cseréje is akkor minek,na érted.Köszi a válaszod!
2014. márc. 18. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Egyszerre cseréltem a nyílászárókat és szigeteltem 15 centi hungival. Több mint felével csökkent a fűtésköltségem. Együtt érdemes.

Mese, hogy a szigetelés miatt penészedsz. Az ablakcsere miatt van a penészedés, ha nem szellőztetsz legalább naponta kétszer. A szigetelés javít ezen, mert a fal felületi hőmérséklete magasabb lesz a szigetelés miatt és nehezebben csapódik le a pára. A pára nem a falon keresztül megy ki a házból. Aki ezt terjeszti, azt ütni kellene!!!

2014. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!