Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet kiszámolni a...

Hogy lehet kiszámolni a sátortető m2 méretét? Mekkora a régi tömbházak (Kádárkocka) tetejének m2-e?

Figyelt kérdés
Most bontanak a városba 2-t is. Nekem kellene róla a cserép. De nem tudták megmondani, hogy hány m2. És persze véletlenül se ugyan olyan a cserép. Ha egy-egy oldalra valót kiadna, akkor megvenném, csak nem akarom, hogy nekem fenntartsák, aztán derüljön ki, hogy kevés vagy valami. Nem ház, állattartó épületnek lenne, ezért nem akarok 1-2.000 Ft/m2-es új tetőt.
2014. júl. 26. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2014. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
öhh. Akkor úgy mondom, hogy a tető 9x9m, 4 db egyforma háromszög van benne, és a magassága az átlagos tetőmagasság. Sajnos nem tudom, hogy hány m magas lehet. Nekünk nem olyan tetőnk van, de szerintem olyan 2,5 m körül lehet a csúcsa, ahogy ránézésre tűnik.
2014. júl. 26. 19:54
 3/7 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy a kupások rajta 6 m amíg a csúcsig felmegy az eresztől
2014. júl. 26. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek általában 45 fokos tetők szoktak lenni, így egy oldal megfelel egy átfogójára állított derékszögű háromszögnek. Ebből kettő kiad egy négyzetet ami kb. 6x6 m vagyis kb. 36 m2, a négy oldal kb. 72 m2. Persze bontásnál jó sok törött, hibás, vagy vágott cserép előkerül, így én 60 m2-től többel nem számolnék.

De számolhatod darabra is, a régi tatai cserépből kb. 18 db kell egy négyzetméter lefedésére.

2014. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azt hittem, hogy egy 81 m2 alapterületű (9x9) tetőnek nagyobb a tetőmérete.
2014. júl. 27. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi kis 8x8-as kockánk ereszalját felújításkor 1 méter szélesre tolattuk ki, így 105-110 nm-nyi cserép kellett.
2014. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem én találtam ki a 6 métert!


Persze az is igaz, hogy az én tetőm egyik oldala csak 8,1 m, de a gerinc kicsit több, mint 7 m, és csak 35 fokos a tető!


Nálad akkor vagy nem 9x9 méter a tető, vagy nem csak 6 méter a gerinc, vagy én számoltam szarul!

:D

2014. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!