Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alternatív fűtésre mit tanácso...

Alternatív fűtésre mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Van egy 60 m2-es 3 szoba -nappalis ikerlakásom, könnyű szerkezetes építési technológiával! Cirkógáz fűtéses. Alternatív fűtési megoldást keresek. A lakás méretéből adódóan hellyel korlátozott vagyok. Falazott kéményem sincs. Gondolkodtam napelemen, kandalló, hőszivattyún is, de igazából tanácstalan vagyok. S érdeklődnék hogy tud-e valaki tanácsot adni illetve valami céget aki ilyen probléma megoldásával foglalkozik

2014. szept. 14. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Inverteres klíma.

Bekerülésre a legolcsóbb mind közül, lehet vele fűteni is és kedvezményes áramot lehet hozzá használni, külön mérőórával.

2014. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyit fejlődött a klímatechnika.

Úgy tudom a kedvezményes H, vagy Geo tarifát csak olyan készülékekre adnak, aminek a COP értéke 3-nál nagyobb. Ezt már tudják az inverteres klímák?

Ha ez igaz, nem rossz az ötlet kedves kérdező...

Hisz a klíma is tulajdonképpen hőszivattyú, levegős hőszivattyú...

2014. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hm...egyszerűnek tűnik.S hozzávetőlegesen mennyi lenne az áramfogyasztásom a jelenlegi 30ezer ft gázszámlámhoz képest ? Végül is nem spórolni szeretnék,csak felkészülni egy tervvel ha az oroszok elzárják a csapot és benyögi a kedves állam hogy 1 hét múlva nincs gáz....
2014. szept. 15. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A hőszivattyús üzemmódba kapcsolható klíma akkor hatékony, ha nem túl nagy a hőfoklépcső a kinti és a benti között. Ha kint hideg van, drasztikusan leromlik a hatásossága, végül -10 fokban olyan lesz mint egy olajradiátor csak drágább...

Amúgy nekem is ez volt az első ötletem, de nem fűtöd be a lakást 1-1,5 kW teljesítménnyel.


Az igazi megoldás egy cserépkályha lenne, ami sem gázt, sem pedig (tekintélyes részben gázból előállított) elektromos áramot sem igényel, de ez esetedben nem opció.


A lakosságnak biztosan lesz gáz. Már most van a tározókban kb. 3 milliárd köbméter, az éves lakossági felhasználás 3,5 mrd m3 körül van, úgyhogy ne parázz.

2014. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!