Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit gondoltok, drágán dolgozna...

Mit gondoltok, drágán dolgoznak a burkolók/kőművesek meg úgy általában a szakmukások?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem egy embert egy munkáról (11 nm2 hidegburkolása) és mondott 20000 Ft-ot. Belegondoltam, hogy ez mindenképpen egy napi munka, plusz még az aljzatkiegyenlítő miatt még előtte mondjuk fél nap. Tehát másfél napos munkáért kap 20 ezer forintot. Ez napi 13300 Ft, havonta (25 nappal számolva) 332.500. Kiszámoltam az én fizetésem a munkaadói járulékkal együtt is havi 290 ezer. Szóval lehet hogy talán nem is olyan drágák ezek a burkolók/kőművesek mint ahogy sokan gondolják? Figyelembe véve, hogy 60 éven felül már nemigen tudnak majd dolgozni és minden vasárnap, vagy december januárban sem.

2014. okt. 5. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
igen, de hiába dolgozik fél napot akkor is 1 egész napot fog felszámolni.Ha jó szakember akkor nem drága. Ha kontár, akkor nem jó.
2014. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
nem 1 napi, mert miután letette a lapokat, várni kell hogy megkössön és csak másnap tudja kifugázni.Ez kb. 2.5 nap
2014. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy ha valaki életvitelszerűen foglalkozik ezzel, akkor ott bizony nem is olyan drága a pl napi 10-12 ezer forintos munkadíj.
2014. okt. 5. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Azért azt ne felejtsd el,hogy elviekben majdnem a fele elmegy adóba stb...Meg ált. hétvégén is dolgoznak....
2014. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen területen dolgozók m2 áron dolgoznak .Burkolóknál az átlag ár 1500 ft.Ha sok a komplikácó,pl fűrdőszoba ,ahol sokat kell méregetni,pontosan beszabni a lapokat,többet is elkérhet.manapság mikor nagyon drága egy lap,színte egyet sem dobhat félre a híbájából .

Drágán dolgoznak,és mihez képest ? Egy orvosi vizsgálat magánban min.5-6 ezer,és ez csak 20 perces.Akkor most kezdjél el utána számolni .Ahogy írták ,a burkoló másnap is ide jön dolgozni,mert fugázni is kell .

Váltsál munkát,legyél kőmüves,vagy burkoló .Ekkor tudod meg igazán,sokat kért e burkoló .A mai világban mindenki csinálhat mindent .Vállalkozzál .

2014. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Talán nem voltam egyértelmű: Én nem sokallom, hogy napi 10-12 ezer forintért dolgoznak. Ennyi mindenképpen reálisnak tűnik. Ha feketén, ha adózva (mert ugye akkor a pénz egy részét rögtön elteszik nyugdíjra). Ráadásul ez ugye hiányszakma.
2014. okt. 5. 14:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem drágák. Mi a nappalinkat saját magunk tapétáztuk ki, előtte le kellett vakarni a régi tapétát, leglettelni a falakat, kemény munka volt, mert az előző tapéta NAGYON nehezen jött le. Nem feltétlenül könnyű munkák ezek, megértem, hogy megkérik az árát.
2014. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
A 2 nap rámegy hiába kicsi am2, aztán ha le is adózza a napi 10e et abból marad napi 5e. Napi 5e x 22 nap a hónapban, ha csak hétköznapokat számolunk akkor keresett 110e. Az épphogy valami, ha autóval jár és biztos mert szükséges, akkor benzin + amortizáció, sokszor anyagbeszerzést is csinálják. Aztán ha nincs minden napra munkája akkor ciki van és még kevesebbet keresne, vagy érthető módon ezt is bele kell számolja az árba.
2014. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
Én szívesebben megadom a dupláját de minőségi munkáért, azonos fuga távok, lapok egy síkban oldalfénynél, sarkok szilikonozva és szuperre. De ez egyéni.
2014. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyátalán nem drága. Pesten 2000-2200 Ft a rakás négyzetmétere, függően attól, hogy macerás vagy diagonálba rakás, ahol rengeteget kell szabni, vagy csak szórni kell.
2014. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!