Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Átvert a vízszerelő, feljelent...

Átvert a vízszerelő, feljelentsem vagy mit érdemes tenni? A Cég akik kiküldték a szerelőt, a Főgáz szerződött partnere.

Figyelt kérdés

Csőtörés volt a fürdőszobában, ezért felhívtam egy céget, akik kiküldtek egy vízszerelőt.

Látta rajtam, hogy nem vagyok hozzáértő, ezért mint utólag kiderült, a reális munkadíj dupláját számolta.

Több mint 80ezerFt-ot kért... a biztosító szerint a reális a fele lenne.

Amit csinált:

Fel kellett szedni a járólapot 1 négyzetméteren és a kád oldalát kibontani szintén 1 négyzetméteren.

Kicserélt nagyjából 1 méter régi Ólomcsövet.

Szombaton kibontotta, 10-től 12-ig volt itt.

Vasárnap hozott alkatrészt, 10-től 11:30-ig volt itt.


A Cég a Főgáz szerződött partnere.

Esetleg Érdemes lenne beszélnem a cég főnökével?

Vagy az összeget már elbuktam?



2014. nov. 19. 19:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amit még hozzátennék, hogy Áfás Számlát adott róla...
2014. nov. 19. 19:42
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Mivel rendesen ÁFA-s számlát is adott, nem feltételezem, hogy átvert! Sajnos szabadárasak, kiszállás, magas rezsi óradíj, anyag stb... Egyet tehetsz APEH nál ellenőriztesd le a számla hivatalosságát! Mert lehet számlatömbbel még visszaélni...
2014. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Adott, mivel van lakásbiztosítás.

A probléma ott van, hogy a biztosító nem fogadja el, mert szerinte túl sokat kért.

De ezek szerint jól már nem fogok kijönni...

2014. nov. 19. 19:57
 4/12 A kérdező kommentje:

Most kérek tőle részletes számlát, tételesen mindent leírva, mert a biztosító ehhez ragaszkodik.

De mintha a fogát húznám...egy hete kérem és még mindig semmi.

2014. nov. 19. 19:59
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

hát jól megkérte az árat az biztos..80 ropi 4 órára..szép suma,van akinek a havi bére ennyi.


Azért nem ártott volna az elején megkérdezned,hogy mégis mire számíts kb.... még mielőtt bármihez hozzányúl.

2014. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok 'kéred a részletes számlát, húzza..."Meg is értem! Részletes árajánlatot kérhetsz! Számlát nem! Az elég a Biztosítónak! Bélyegzővel ellátva! Én is adtam már -jártam így és ki fizette! sok szerencsét! Mj: előre kellett volna árajánlatot kérni-javaslom mindenkinek!Tudom mikor baj van nem erre gondolunk...
2014. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vertek át!Ha csak a kiszállási díjat nézem akkor az (honnan-hová) szól és kicsi távolság esetén 5000ft-tól kezdődik,de van ahol 10 000-tól indul. Ha az elvégzett munkákra külön-külön fizetnél akkor az jóval drágább lenne.Te csak azt nézted, nálad mit csináltak,de a szakinak (szerelőknek) van órabérük is.A biztosító is tudhatná szabadáras minden.Engem az zavar a legjobban,hogy nem egy nap alatt végezte el a csőtöréssel járó munkákat.Nem buktad el az összege! Legközelebb amikor megbízol valakit valamilyen munkával,akkor előzetesen egyeztess vele:milyen munkálatok,mikor,mennyi forintért,mennyi garanciaidő vállalásával végzi el? Csak ilyenkor tudsz alkudni és utánanézni annak,más cég mennyiért végzi el? A nagyon olcsót nem szabad választani,kontárok szoktak hirdetni.
2014. nov. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es voltam:Érvényes biztosítás esetén a biztosító nem tagadhatja meg a kifizetést mely szerinte "drága" Kaptál a biztosítótól olyan szakemberek névsorát vagy cégeket akik olcsóbban elvégeznék a munkát? Ne hagyd magad a biztosítónak,mert a hiba elhárítás más kategória!!!
2014. nov. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igaz, ez volt a tanuló pénz, máskor jobban odafigyelek.

Természetesen más esetben több szakembertől kértem volna ajánlatot, de sürgős volt.

Átázott a házfal is, szóval nem volt időm keresgélni.

Más nem jött volna ki ilyen hamar.


Ami a részletezőt illeti, valóban nem újabb Számlát kérek tőle, hanem csak aláírva és lepecsételve egy papírt, amit bevihetek a biztosítóhoz.

Hátha még tudok pénzt kérni tőlük.

Egyébként nagy szemét a biztosító, mert mindenre minimális összeget számolt.

A Groupama-nál vagyok, de ezek után biztosan váltani fogok.

2014. nov. 20. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok .az árajánlattal mégy (ami részletes, mint fentebb írtam)ki fogja mindet fizetni!

Tapasztalatom!

Mj: egyébként egyik biztosító sem akar fizetni ha baj van... Brrr sok szerencsét.

2014. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!