Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van a lakásba 4 radiátor....

Csaba7778 kérdése:

Van a lakásba 4 radiátor. Központi fűtésről van szó. A kazántól a 2 legtávolabbi radiátor alja hideg. Nincs a csőbe dugulás mert már megnéztem levegő sincs mert le van légtelenítve. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy lassan forog a víz,

de ennek sok oka lehet,

-írjál még,milyen kazán,van e keringtető szivornya,stb,stb,

2014. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha a radiátor hideg, csak a levegő legyen meleg. Minden helyiségbe kell egy hőmérő. A radiátorokra legjobb a termosztátos szelep. Ha az nincs, akkor a szelepeket beszabályozáshoz pl. úgy kell kinyitni, hogy a kazántól legtávolabbi legyen teljesen nyitva, a legközelebbi meg kb. félig. Akkor kell ellenőrizni az egyes radiátorokat ill. a helyiség léghőmérséklete alapján tovább nyitni vagy zárni a szelepeket. Az egyes helyiségek közi ajtóknak zárva kell lenniük.
2014. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kazánt nem tudom a keringetö dab va 35/180.
2014. nov. 24. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, bár itt jóval több radiátor van. Az egyikbe egyáltalán nem ment melegvíz. Miután a gázos kitisztogatta a kazánt, feléledt. Nem is értem miért.
2014. nov. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam mindennel csak a rossz radiátort hagytam nyitva hátha beindul volt pici változás de akkor meg a kazán melegedet fel.Így újra el kellett indítanom a többi radiátort is.
2014. nov. 25. 04:08
 6/10 Józsi21 ***** válasza:
Szia!Szerintem meg a radiátort kellene kipucolni,mert lehet hogy üledék van az alján és az akadályozza a víz áramlását!
2014. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
valahol légzsák van 100%
2014. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kaptam egy jó tippet mossam át a rendszert csak vissza felé hogy a dugulás ki jöjjön hátha ez segít. ha sikerült meg írom.
2014. nov. 26. 05:44
 9/10 anonim ***** válasza:
A radiátor szelep van eltömődve, ha termosztatikus akkor meg még mellé le is lehet ragadva.
2014. dec. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg csináltam sokkal jobban fűt de még az alja langyos szerintem dugulás van.mivel lehetne házilag fel oldani?a csapokat nem bírtam leszedni félek hogy eltörik a vékony cső.
2014. dec. 3. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!