Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyestüzelésű központi...

Soldierkrisz kérdése:

Vegyestüzelésű központi fűtésnél milyen csövezést csináltatnátok?

Figyelt kérdés

Családi házamban vegyestüzelésű rendszer szeretnék kialakíttatni. Ti milyen csövezést ajánlanátok? Ahogy hallottam van réz, szénacél és henco csövezés. Vegyestüzelésű lemezkazán és puffertartály lesz berakva a radiátorok pedig d-ég acéllemez lapradiátorok. Melyik lenne szerintetek jobb? Hencoval a csempe és a padló alatt vinni a csöveket vagy hagyományosan acél csövekkel esetleg a drágább rézcsövekkel? Az nem zavarna ha látszódnának a csövek csak a lényeg hogy megbízható legyen. Félek ha csempe alatt megy akkor ha esetleg 10-15 év múlva szivárogni fog valahol akkor az egészet fel kell szedni...

A hozzáértők segítségét örömmel venném :)



2014. nov. 26. 09:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Akkor csak marad szerintem az ötrétegű cső :)

Azt esetleg megtudná mondani valaki, hogy egy 20 nm -es szobába aminek a belmagassága 2,7, van egy régebbi típusú ablak (2 szárnyas plusz egy 1 szárnyas szunyoghálós) kb milyen radiátor kellene a D-égből? Elég lenne egy 600*2000-es vagy inkább 2 db 600*1200-as?

2 oldalról lenne fűtve és szigetelés nincs a házon. Régi tömör téglás épület.

2014. nov. 27. 14:16
 12/18 anonim ***** válasza:
8-as miről beszélsz? Látom nem igen értesz a dologhoz,és nem is láttál v bontottál még szét réz rendszert . Ha nincs felmelegítve lánggal allig lehet nagy 80cm.es csőszorítóval szétpattintani .És pont a réz készítéséhez kell nagyobb szaktudás ,és szerszám, mint a műanyaghoz ;-) . Ja és 5 bár nyomással szokták probálni a rendszert 48h-n keresztül,és mérik a rendszerben a nyomásveszteséget.
2014. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Abba a szobába 600*1300 22DK elegendő, mivel a saccolt veszteséged 2,7 kW körüli. A 600*2000 ennél 2 kW-tal többet tud, szerintem erős túlzás.

Persze ha később át akarsz térni gázfűtésre kondenzációs kazánnal, akkor a 600*2000 jó választás.

2014. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es válaszoló,

Ez az oldal azért jött létre, hogy azok, akik valamely témában laikusnak tekinthetők, válasz(oka)t kaphassanak a kérdéseikre, nem pedig azért, hogy laikus válaszolók "helyreigazítsák" az adott estben hozzáértőbb társaikat. Lenne egy többgombócos fagyim arra, hogy a "8-as" kolléga tudná, hogy hívják azt, amit te: "nagy 80cm.es csőszorító"-nak titulálsz.;-P

2014. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
9-es ,14-es, Akkor te most mit csinálsz ? Osztod az észt,pártfogásba veszel tagokat.Ki vagy te a jó I..n. Nem jó a réz és a vas egymás mellett. :-)) Már 30 éve is csináltak ilyen rendszert és a mai napig semmi bajuk ! És az Országban kb csak 100.000 lakásban van réz és vas együttes fűtés.A műanyagot az ára miatt használják első sorban ,nem azért mert a legjobb ;-) Ja és szerintem az életedben sem láttál még hőcserélőt ,hogy "rozsdamentes acélt " emlegetsz. :-) A helyreigazítást meg had döntsem el én ,ha már az én válaszomat szólta le. És nincs itt szüksége senkinek a megvédésére, mindenki meg tudja magát,ha akarja. De itt nem bánt seki semmit.Fórumon vagyunk! És szólás szabadság van !
2014. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

#15 ne idegeskedj, árt az egészségednek :'D

am nincs kedven neked leírni dolgokat, mert nem pazarlom a drága szombat esti időmet rád, viszont amit ide firkantottál elég nagy butaság...

#14 pacsi, abban a fagyiban biztos lehetsz :D

2014. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csináltam központi fűtést rézcsővel, és műanyag csővel is. A rézcső idomai olcsók, de maga a cső horror. Itt nálunk 2000Ft volt métere a 18-asnak, az idomai meg 100-300Ft körül mozognak. Műanyag cső métere 200Ft körül (az 5rétegű), de az idomai 800-1600Ft között változnak. Ha hosszú vezetékezés kell, akkor nem kérdés, hogy műanyag.

Más szempontból a szerelés a réznek elég aprólékos tökölős munka, műanyagnál sokkal egyszerűbb, ráadásul a csőnek van némi hajlékonysága, nem kell mm pontosra csinálni.

Mivel az egészet én szereltem és nem vagyok szakember, én nem mertem falba meg padló alá illeszteni, látni akarom ha/amikor javításra szorul. Nem túl esztétikus így falon kívül, de rendkívül praktikus. Pl. padlóba süllyesztett vezetékeket fagytalanítani (amikor nem lakjátok télen a házat, és nem akartok fűteni) kompresszort igényel, falon kívül elvileg könnyebb.

Szülői házban vascsövek vannak már több, mint 20 éve, és egyelőre nem volt gond vele, viszont a szerelése sokkal drágább (lehetett, nem tudom arra már nem emlékszem).

Műanyagot javasolnám.


Ha pedig már úgyis most kerül kiépítésre az ilyesmi, akkor gondoljátok át, hogy beraktok egy hőcserélős bojlert is a központifűtésre. Hosszútávon lehet megéri.

2014. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tofadam válasza:
Én sose használnám a rezet fűtésre. egy idő után be fog zöldülni az egész, elgyengül stbstb. 5 rétegű cső a legjobb és ha van elég pénzed abból is a Henco Márkát ajánlom
2015. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!