Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan javítható a csöpögő...

Hogyan javítható a csöpögő radiátorszelep?

Figyelt kérdés

Ilyen radiátorszelepem van, ami a cső felőli oldalon csöpög:


[link]


Hogyan lehet ezt javítani? Próbáltam a menetre tekerni ilyen szigetelőfóliát (a képen látszik is), de továbbra is csöpög. Legszívesebben kicserélném, de félek, hogy nem fogom tudni speciális szerszám nélkül, mert a cső végén valami fém gubó van (az most nem látszik, mert benne van a szelepben), erre szorítja rá az anya azt a nem tudom mit. És ez a kis gubó is rá van szorítva a cső végére, és fogalmam sincs, hogy azt hogy lehet róla levenni vagy cserélni.


Ha nem kell hozzá speciális szerszám, szívesen megcsinálnám magam, de nem tudom, hogy kell.



2015. jan. 9. 02:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem kócnak hívják, menettömítő kóc.
2015. jan. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni. Biztos van benne gumi tömítés vagy valami hasonló . Azt kell cserélni, vagy a kiszedett részt kompletten cserélni.
2015. jan. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem világos, hogy melyik szelepről van szó!

Ha a termosztatikus szelepről, és a jobb oldali(fehér, teflon szalagos) kötésről, akkor nem egyszerű a megoldás!

Rendszerből le kell engedni a vizet, és a menetet újra kócolva vagy teflonszalagozva visszaszerelni.

2015. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Leereszteni a vizet nem gond. Igen, a képen már beteflonozott részről van szó. Én teflonoztam be, de még mindig csöpög. Arra gyanakszom, hogy alatta már rossz a menet, és ezt az egész menetes részt legjobb lenne kicserélni. Csak nem tudom, hogyan, mire, mert a menetes rész után, a cső végén van még egy gubószerű valami (fémből), ami stabilan rá van rögzítve a csőre. Ettől aztán a menetes anyát sem tudom levenni a csőről.
2015. jan. 9. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt a teflon szalagot hajítsd el jó messzire!

Használj igazi kendert faggyúval és jó lesz.

2015. jan. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, megpróbálom kóccal. Köszi a válaszokat!
2015. jan. 10. 02:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Első körben én fellazítanám kissé a thermofejtől balra eső hollandit (légtelenítő felől nézve: jobbról balra forgatva kb 180°-ot), majd megpróbálnám 270 vagy 360°-kal elfordítani (légtelenítő felől nézve: balról jobbra forgatva).

Ha nem zseníroz, hogy a thermofej befelé áll, akkor 180° is elég lehet.

2015. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!