Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Venénk egy házat, brutál...

Venénk egy házat, brutál olcsón jutnánk hozzá, csak egy hatalmas probléma van vele! Dohos, büdös, penészes! A vakolat leverés és újravakolás, vagy kartonozás az megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Nem bírnék büdös házban élni!

Mit javasoltok?


2015. márc. 29. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Így látatlanban: lebontani és újat felhúzni.
2015. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha rendes téglaház és csak azért dohos büdös mert évek óta nem volt szellőztetve akkor fel lehet javítani. Ha vájog és régi akkor egyik megoldás se jó. Újra vakolás kb 1-2 évig bírja majd megint átvizesedik és le potyog. Ha kartonozod akkor se lesz jó a karton alatt rohad tovább. Azért mert alulról vizesedik szigetelés hiányában. Utólagos szigetelés drága is és nem mindíg tökéletes. Ha magad meg csinálod hogy körbe falbontással szigetelsz és aláfalazol vagy egy szaki olcsón megcsinálja talán olcsón meg úszhatod. De ha nem akarsz ilyen végleges jó megoldást alkalmazni inkább ne vedd meg mert az életed végéig egy dohos rossz házban fogsz lakni amit állandóan tapasztani kell.
2015. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni egy építésszel, hogy mitől dohos, penészes. (Talajvíz? Szigetelés hiánya, stb. stb.) Utána lehet értelemes választ adni a hogyan továbbra.
2015. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tavaly körbeszigetelte a tulaj, albérlők vannak benne évekóta,csak igénytelenek a tulaj elmondása szerint! nem a tisztaság,a szellőztetés a lételemük,és minden albérlője ien volt!

Téglaépítésű, betongerendás

2015. márc. 29. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alap a lényeg! Ha nincs vagy szar bafhatod!
2015. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy nincs szellőztetve max büdös lesz, de nem dohos vagy penészes. Biztos más baj is van (hőhíd, alapozás stb).
2015. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 -vagyok .Rosszul írtam tégla ház is lehet dohos büdös penészes ha az alsó szigetelés már rossz régi vagy nem is volt. Ha ez a gond nem sokat ér hogy a tulaj körbe szigetelte. Sőt még ront is a helyzeten mert még jobban be rohad. Viszel magaddal egy tapasztalt kőművest ha meg akarod nézni ő tudni fogja hogy alulról vizesedik -e. Ha igen ne vedd meg mert az alsó szigetelés miatt a külső szigetelést is szét kell barmolni. Nem ér ennyit az egész.
2015. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2es :)

Sokat segítettél

2015. márc. 29. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivesen . Én régen tudatlanul vettem vizes parasztházat. Aztán jöttem rá mekkora hiba volt. Szerencsére el tudtam adni és még jó hasznom is lett rajta. Persze a vevőnek nem annyira de hát látta mit vesz.
2015. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!