Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A fal egy része olajfestékkel...

A fal egy része olajfestékkel van festve. Festhetem e diszperzittel, vagy le kel csiszolnom?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt bizony vakolatig kell kaparni. Az olajfesteken semmi nem marad meg (kiveve a masik olajfesteket).
2015. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ milyen olajfesték, van amelyiket szinte lehetetlen leszedni, van amelyik lejön hőlégfúvóval, de sok módszert kipróbáltam amikor ebben a cipőben jártam.


A vége az lett - mert itt sajnos sok olajfestékes fal volt - hogy ami nem akart lejönni abba 10 cm -enként belevágtam a kőműves kalapácsot, tele lyuggattam az egész falat. Arra felvittem a rigipsz glettet, üvegszövet hálót raktam bele még egyszer átgletteltem és kész. Azóta is úgy van. Még most is kapargatnám, ha ragaszkodok hozzá, hogy leszedjem.

2015. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Vagy tegyél arra a falra gipszkartont.
2015. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat....tanulságos volt.........
2015. júl. 21. 17:55
 6/8 robi... válasza:
44%
Én lefestetem szimplán, és úgy maradt (már két éve) igaz, hogy beltér és nem kap vizet.
2015. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SamSem válasza:
Lecsiszolni nem kell, de finom csiszolópapírral nem árt végigmenni rajta Én pl. a beázásoknál (amikor eláztat a felső lakó - ahol a diszperzit önmagában nem fedne - olajjal javítok, majd finoman megcsiszolom és utána rá a diszperzit ezt közel 20 éve így csinálom (anno egy jó szobafestőtől tanultam). Finoman csiszold meg, aztán fessél rá nyugodtan, garantáltan lefedi és megáll rajta a diszperzit.
2015. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is SamSem!!
2015. júl. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!