Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor átfestéséhez RADIÁTOR...

Ügepesz kérdése:

Radiátor átfestéséhez RADIÁTORZOMÁNC, vagy sima ZOMÁNC ajánlott?

Figyelt kérdés

Régi radiátort szeretnék felújítani. A festéket festékszóróval szeretném felvinni. Minden eszköz adott, kivéve az anyag.

"Radiátorzománc"-ot csak fehérben kapok mindenhol. Én szürkére szeretném átfújni. A festékboltban az eladó azt mondta, hogy, ha színre szeretném fújni, akkor jó a sima zománc is, a radiátorzománc azért "radiátor", mert nem sárgul meg a fehér árnyalata a hő hatására.

Valóban jó a sima zománc, ha nem fehér? Nem fog lepattogni egy év múlva? Akinek van ezzel tapasztalata: minden tippet szívesen fogadok!



2015. aug. 9. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A sima zománc nem hőálló.

Ha jót akarsz porfestővel csináltasd meg. Nem a legolcsóbb

(nekem 8000 csinált egy dupla 120 széleset), de nem is a legdrágább, és tuti jó lesz.

És olyan RAL színre szinterezi amilyenre akarod.

2015. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Én sima akril festékkel festem, ecsettel. Nekem megfelel és a művem idáig még nem érte negatív kritika.
2015. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
tapasztalatom nincsen, de amit az eladó mondott az reális, mert mástól és a festőktől is ezt hallottam. (sima fehér besárgul a magas hőtől csak ennyi)
2015. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 12. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!