Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor érdemes cserélni a...

Mikor érdemes cserélni a vízvezetékrendszert a családi házban?

Figyelt kérdés
Idén vettünk egy 40 éves 90nm-es házat, és mielőtt felújítjuk, tanakodunk, hogy érdemes-e a vízvezetékeket is kicserélni. A vízszerelő 500eFt-ot mondott, de már nem emlékszem, hogy anyaggal együtt-e, szerintem igen. Érdemes, vagy kibír még 20-30 évet? Köszönöm előre is.

2015. aug. 25. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem verném szét a házat érte. Ha nincs gond én nem nyúlnék hozzá. A mi házunk 43 éves és no problem.
2015. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Inkább a villanyvezetékeket nézetném át.
2015. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

valószínűleg vascsöves a szerelés, általában jól bírják.

bár nálam át kellett szereltetni (lakás) és a meleg rendszer egy helyen csavarás nélkül szétjött, a hideg rendszer oké volt.

ha új burkolatok lesznek, esetleg odébb kell vinni ezt-azt, akkor már megfontolandó szerintem, nehogy 5-6 év múlva kelljen az új csempét szétverni.

2015. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fürdőt wc-t újítasz akkor mindenképp cserélj ha nem akkor maradhat
2015. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

90 m2 es házban a víz használati meleg víz újrahúzása 150 e volt.

Igaz a ház alatt pince van, így elég egyszerű volt.

Henco csővel csinálták.

2015. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minőségi Horganyzott vascső 1/2", elvi élettartama 50 év.


Én megfontolnám a cserét, ha már leveritek a csempéket.

Az hogy kibír-e még 20-at..jóslás kategória...De vedd figyelembe hogy eszi a korrózió belülről a csövet,és főleg a meneteknél már simán eltörhet/leszakadhat 1-1 falikorong.

2015. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp cserélném, és ahogy írták, a villanyt is. A vízvezeték rendszer már nagyon az élettartama határán van, aztán pár év múlva verhetitek szét újra. És sajnos abban az időben rengeteg szakszerűtlen fusimunka készült. Főleg a korai központi fűtések, agyrémek...
2015. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És kb mennyibe kerül? Egy vízszerelő, akit most kihívtunk, két hetet mondott a munkára minimum, és 500eFt munkadíjat + ki tudja mennyi anyag. Nem sok 500eFt két heti munkáért?
2015. aug. 28. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérj még be pár árajánlatot.

Én kaptam 800 e ajánlatot is, és 60e ft is.

150 lett a vége.


Legyen Fi rellé, legyen az EPH hálózat rendbe.

A konnektorokat tudod új helyre kérni. Régen elég látványos helyre tették.

Csöveztesd le a kábeltv internetnet házi mozinak is a csöveket, hogy csak bele kelljen fűzni a kábelt.

WC be fürdőbe konyhába szagelszívónak. Még ha most nem is rakatod be.

Találd ki a kültéri világítást, bent a fali lámpák helyét, ha rakatsz. Esetleg a riasztó helyét.

Most egy munkával belehet csöveztetni, később pedig csak a kábelt bele húzni.

2015. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet a földelő szondát újra cserélni.


Ha majd akarsz klímát, annak oda csövezni.

Ha akarsz villanytűzhelyt, a föző lapoknak óriási energia igénye van, arra külön kitérni.

Még ha most nem is kábelezi be, de a csövek legyenek ott, és bármikor lehessen bővíteni a rendszert.

2015. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!