Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szüleimnek régi műköves,...

Szüleimnek régi műköves, gondolom sóderbeton vagy valami hasonló sírköve van! Az idő már nagyon kikezdte őket és szeretném felujítani! Mivel tudnám esetleg lefesteni vagy bevakolni, hogy az hosszú ideig tartós maradjon és szép?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

gondolom műkő, régebben az volt a divat.

mármint ott, ahol nem tudtak százezreket rákölteni.

a nagyszüleimnek van ilyen, már csúnya, szürke, látszik rajta a kor.

felkerestem egy szakembert, nem egy nagy céget, ami drága, hanem csak egy vállalkozót, aki a saját házánál dolgozik.

mondta, hogy helyre lehet hozni, meg lehet úgy tisztítani, hogy olyan legyen, mint egy új. én le is akartam fedetni, meg ledőlt a fejkő, ahelyett egy kicsi laposat akartam, ami nem álló, hanem pl. egy nyitott könyvet.

tehát az alja maradt volna ugyanaz, megtisztítva, csak egy fedlap + a könyv.

csak pislogtam, mikor mondott egy árat, mondjuk ezért is könyörögni kellett, vagy 5x megkérdeztem, hogy mennyi lenne. 80 ezret nyögött ki végül, ott is hagytam.

ha megvan a formája (és megvan, mert egy "Sírköves" felirat van a házánál), az anyagköltség szerintem még a 10 ezret sem éri el, bekeveri, kiönti, és majd megszárad.

a tisztításhoz meg biztosan van neki vmi speciális maró folyadéka, ami eltünteti 20 év nyomát. de ha nagyon akarok, egy vegyiáru-boltban lehet én is kapok ilyet, hisz nagyon sok kertben vannak műkő szobrok, virágtartók, stb, amikhez nem hiszem, hogy szoktak külön embert hívni takarításhoz.

szóval nagyon elképedtem, mert előtte jó alaposan szétnéztem neten, és egy zsír új MÁRVÁNY sírkövet (urnáról beszéltem végig) 50 ezertől lehet kapni. Persze van 300 ezerért is, de a történet most nem erről szólt.

2015. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Műköves letisztítja. Házilag nem érdemes barkácsolni, pláne műkövet festeni, vakolni, hát inkább ne.


Egyáltalán nem sokallom a 80 ezret az egyedi műkőért. Sablont kell gyártani, bevasalni, csiszolni, odavinni, stb. Nagyon sok az élő munka vele. És a műköves munka bizony drága.

2015. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A műkő nem sóderbeton. Festeni nem érdemes, mert oltári ronda lesz. (sajnos mostanában láttam egy ilyen próbálkozást) Ha töredezik, akkor hiába festenéd. Hívj egy sírkövest, beszéld meg vele, hogy mit lehetne csinálni.
2015. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én azért sokallottam, mert mint írtam, csak a teteje lett volna új.

a lefedés egy téglalap, nem olyan nagy munka az, a könyvhöz pedig 100%, hogy van sablonja. tehát szerintem összesen 1-2 óránál több munka nincs vele, és az anyagköltség sem több 10 ezernél. de szerintem valójában még 5 sincs.

2015. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!