Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlószőnyeg alatti ragasztó...

Padlószőnyeg alatti ragasztó réteget mivel lehet leghatékonyabban felvakarni a betonról?

Figyelt kérdés
Az előző tulaj padlószőnyeget rakott le, én laminált parkettára cserélném, de annyira göröngyös és ocsmány, amit a ragasztó hagyott maga után! A padlopont sem merem ráönteni, amíg nincs valamilyen szinten eltűntetve onnan. Van valami oldószere? Esetleg hőre kiolvad kicsit? Vagy nincs más, vakargassam paklival, vésővel, meg ami éppen akad?

2015. nov. 18. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
flex-szel lecsiszolni esetleg?
2015. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ágh Ferenc ***** válasza:
90%
Sajnos marad a spakli! A flexet szerintem eltömíti! Szóval jó éles, széles spakli és hajrá! Megéri, mert nem érhet később meglepetés!
2015. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Flex szóba sem jöhet. Az első fél prc után hazavágja a korongot. Marad a spakli.
2015. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen vagy ehhez hasonló multigéppel


[link]


és bele egy ilyen "kés"


[link]

2015. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

miért vágná tönkre a korongot?

nem csak 1 féle korong létezik, van amivel betont vágnak, mással vasat.

nem, csiszolópapírt kell rátenni.

nem értetek hozzá, ha ilyet írtok.

2015. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj a padlószőnyeg ragasztóval, hogy meleg hatására egy kicsit meglágyul, (de nem annyira, hogy hőlégfúvóval lehessen felszedni) a felx elkezdi felszedni de tényleg eltömíti a lemezes- és a csiszoló-korongot is.

Próbáltam már drótkoronggal is az sem volt tökéletes, mert abba is beleragadt egy idő után, meg még szét is szórta mindenfelé, ha meg nem figyeltél bizony a padlókiegyenlítésbe is bele-bele kapott.


Nekem legjobban a hántolókéses multigép vált be a legjobban.

(lehet hozzá venni "gyémántszemcsés" kést is, azzal meg a csemperagasztót lehet felszedni egyszerűbben.


Te milyen flex koronggal csináltad?

2015. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ha megoldható én is a kaparós multigépre szavazok, de a spakli az többnyire elég gyenge, már amihez. Akkor inkább festék kaparó, annak erős pengéje van jó tartással.

[link]

Egy kőfelületen én - már ha persze - nem tennék tönkre egy finom élű spaklit. Azért már ha mert ha nincs pusztítós is otthon. Jó monjuk fel is lehet utána csiszolni az élét ha kell.

2015. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
A flex szerintem még akár a betonba is belekaphat, az nagyon tud nyomulni. A véső meg többnyire keskeny és ezért lassú lenne.
2015. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsoltiposta válasza:

Szia, Mi kivitelezesekkel foglalkozunk, ezer ilyenbe futottunk mar bele, van egy egyszeru.nem mondhato gep, eez tokeletes erre es mas, nehezen eltavolithato aljzatproblemakra is...

[link]


Sok sikert mindenkinek, remelem segithettem ! :)

2019. ápr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!