Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most lett utólag leszigetelve...

Most lett utólag leszigetelve kívülről a ház. Eddig penésszel, hideggel és hatalmas párával küzdöttünk. Mikorra fog teljesen kiszáradni a fal, eltűnni a pára?

Figyelt kérdés
Természetesen szellőztetünk, fűtünk továbbra is,de a fürdőben megint elkezdett csöpögni a víz a plafonról a sarokban és az ablak fölött.A fal ott még mindig érezhetően hidegebb. Mi a tetőtérben lakunk, családi ház. Csak a penész és a pára a probléma, salétromosodás nincsen. Lehet,hogy mégis alulról jön fel a vizesedés? Mit tudunk csinálni,ha nincs pénzünk az aljzat újraszigetelésére jelenleg? Tavasztól új padlóburkolatot és festést tervezünk,de így nem merek belevágni

2015. nov. 25. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy hőcserélős szellőztetőrendszer megoldhatná a problémát, de annak a kiépítési is súlyos pénzekbe kerül....
2015. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ezen gondolkozok énis, de még reménykedek,hogy a szigetelés javít a helyzeten kicsit :( Nincs egy hónapja,hogy kész lett. Most,hogy melegebb volt megint száraz volt a fal, 2 napja vizesedik újra
2015. nov. 25. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért csöpög a víz a plafonról, mert a plafon a leghidegebb. Ezek szerint a födém nem lett leszigetelve. Én napi egy alkalommal kinyitom az összes ablakot a házban, és úgy szellőztetek vagy 5 percet (3 szintes) a kéményhatás hatalmas huzatot csinál felfelé, teljesen kicserélődik a levegő.

A fürdőszobában két ablakom is van, és minden fürdés után kiszellőztetem a párát. És egy ventillátoros hősugárzóval a kieresztett meleget visszafűtöm. Így 50 % körül van a páratartalom és 22 fok van amúgy az egész házban. Ezek mellett az értékek mellett 11 fok körül van a harmatpont. Jól le vagyok szigetelve, nálam nincs olyan fal-plafon-felület ami 18 fok alatt lenne. Szóval ha a belső felületek melegebbek 11 foknál, nincs páralecsapódás 50% páratartalom 22 fok mellett.

Ja, és én minden helyiségbe vettem páratartalom-hőmérő kütyüt, és ha 55% fölé megy a pára, szellőztetek a napi rendszeresen kívül is.

A pára a lélegzéssel, felmosással, ruhák szárításával, mosogatással, fürdéssel állandóan újratermelődik, és csak fűtéssel és rendszeres szellőztetéssel lehet megszabadulni tőle. Valamint a házat oly módon kell hőszigetelni, hogy a belső fal- és mennyezet felületek felületi hőmérséklete a harmatpont felett legyen.

Linkelek egy harmatpont táblázatot, hogy lásd is, miről beszélek, illetve az otthoni viszonyaidhoz tudd számolni az értékeket.

[link]

2015. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a sarkokban kicsit más a hőterjedés, és hidegebb mint az egyenes falszakaszok, valamint a levegő sem jár annyira körbe. Vagy a födém szigetelése kevés/rossz, vagy a saroknál a rossz felrakás miatt hőhíd van, azért is lehet a sarok hidegebb. Ha hőszigetelsz, akkor mindent kell, szinte körbecsomagolni a házat résmentesen, különben hidegebb részek lesznek. Az a ragasztó nem olyan vizes, hogy száradásokra kelljen várni; egy vakolásnál inkább.

Itt egy harmatponti táblázat, előttem erről írtak, van magyarázat is;hol, mikor csapódik ki a pára: [link]

A vízszigetelés fontos dolog, a hiánya a felújítások során sok problémát okoz. Ha alulról jönne a víz, akkor ott peregne a vakolat is, és a falon is látszana [link]


Jelenleg a hőhidat kellene feltárni és megszüntetni, akkor múlik a probléma, és az ablakokra párafüggő szellőzőket tenni.

2015. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindnekinek
2015. nov. 25. 20:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem jön le a vakolat sehol sem. Nagyon remélem,hogy nem alulról vizesedik újra és újra a fal. Kinntről meg lettek csinálva a falak és a tető is. Nem tudom mit lehetne még tenni.
2015. nov. 29. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!