Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlószőnyeg alatt rohadhat a...

Padlószőnyeg alatt rohadhat a régi parketta? :S Attól lehet büdös az egész lakás?

Figyelt kérdés
Régi a ház, hőhidak vannak, valószínűleg a szigetelést anno eléggé elhanyagolták,mert szinte minden szoba penészedik, iszonyat a páratartalom. Én albérletként vettem ki az egyik szobát az északi oldalon, egy kis fürdővel és konyhával. A szobában padlószőnyeg van de alatta valószínű a régi parketta ott maradhatott mert ahogy lépek hallom,hogy nyikorog meg néhol besüpped. A penész ellen szavózok, meg szellőztetek, illatosítok, de érezni rajtam a büdös dog szagot ha kimegyek a lakásból. Már szégyellem magam mert mások is biztos érzik. Lehet,hogy a parketta miatt van ilyen büdös, áporodott doh szag? Az a tipikus "öreg" szag van. A tulaj a fal külső szigetelését már megcsináltatta, azt mondta majd a padlót is megfogja, de mit csináljak addig? Hogy legalább ne vegye be a ruhám meg a hajam

2015. nov. 28. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Padlószőnyegtől nem rohad semmi. Nekünk is az van letéve (nem leragasztva) a parkettára, félévben egyszer szedjük fel, és semmi baja tőle a parkettának. Ha penészednek a szobák, attól van a dohszag, nem a parkettától.
2015. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül nincsenek felszerelve jóé záródó műanyag ablakok ?
2015. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

DE igen, újak az ablakok, párásak is mindig, de minden nap többször szellőztetek, nem csak bukóra hagyva. Értme én,hogy nem rohad be semmi egy szőnyegtől, de mégis, hiába kárpittisztítózóm, valahogy büdös marad. Penészt most nem látni, csak érezni,hogy nagy a nedvesség.

Mit lehetne még csinálni? Külső szigetelés kész lett, szellőztetek, szereztem ceresit páramentesítőt, ami semmit sem ér,délután ha hazaérek bekapcsolom a fűtést, 27-28 fokra úgy felfűtöm a szobát. nem száírtok fenn ruhát, nem főzök,egyedül a zuhanyzás, de azt nyitott blakkal és ajtóval próbálom megoldani...

2015. nov. 28. 14:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha úgyis csak bérled a lakást, én keresnék a helyedben másikat.
2015. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát az még egy darabig nem fog menni :( A szag ellen mit tegyek?
2015. nov. 28. 14:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Ennyire ne fűtsél,duntszolod a lakást .
2015. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vegyél páraelszívót .
2015. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ruházz be egy páramentesítőre, a tulajdonosnak pedig ajánld fel, hogy megcsináltatod a padlót, ha lelakhatod a költségeit és megtudjátok beszélni milyen legyen.


A dohos "öreg szagot" többnyire a falak adják. Ha vizesek voltak és körbe lettek szigetelve, műanyag ablak lett betéve, akkor a nedves fal befelé párolog. Erre páramentesítő a legjobb megoldás szerintem a gyakori kereszthuzatos szellőztetés mellett. Nem a pici tablettások, hanem egy komolyabb elektromos, ami 35-40 ezer forint körül kapható már.


Az öreg házaknál az is elképzelhető, hogy a padló alá nincs alábetonozva, csak homokra rakták a parkettát. A nagymamámnál ugyanez a helyzet, több helyen megsüllyedt, a jó ég sem tudja hogyan, de alávizesedett és kezdett csúnyán elrohadni. Ezt rendbe tenni azért nem egy két forintos feladat.


Mi ugyan újabb építésű tégla házban lakunk, de egy szivárgó csőtörés után nálunk is teljesen átvizesedett az egyik válaszfal mire észrevettük. Tiszta penész lett, dohos volt minden. A páramentesítőnk egy hétig volt beállítva a fal mellé, mire legalább a dohos szag eltűnt.

A módszer elve nagyon egyszerű. Langyos levegőt fúj, ami a nedves felületek párolgását idézi elő, amit ő maga pedig megköt és tartályban gyűjti a vizet.

Nálad egy ilyen tablettás kis fél literes páraröhögtető nem ér semmit.


Esetleg érdemes lehet körbenézni, hogy nem lehet-e falszárító berendezést bérelni valahol néhány hétre. Ezeknek is hasonló az elve, csak komolyabb teljesítményű. Árvizek után alkalmazható pl. a falak szárítására.

A probléma ott fog kezdődni, hogyha kiszárítod és kiderül, hogy a falak alulról vizesednek, mert akkor jön az ördögi kör.

2015. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Figyike, miért nem vásárolsz egy mobil páramentesítőt?


[link]


A szellőztetés semmit sem ér ha kint is pára van...


Zárt ablakok mellett használj páramentesítőt szerintem...

2015. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a lakás, de valószínű több napig kell folyamatosan működtetned zárt ablakok mellett a páramentesítőt amíg kiszárítja a falakat is.
2015. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!