Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A Trinát magasfényű zománcfest...

Joker04 kérdése:

A Trinát magasfényű zománcfestéket milyen higítóval kell higítani hogy a magas fénye 2-3 év multán is megmaradjon? És milyen arányban? 1L hez mondjuk 3DL? Fémre fújása után lehet lakkozni, ha igen mennyi idő után?

Figyelt kérdés
Trinát magasfényű zománcfesték, lakkozása, higítása

#higítás #Trinát magasfényű zománcfesték #lakkozása
2015. dec. 6. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
rajta van a dobozon milyen hígítót lehet hozzá használni.
2015. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hígító hozzáadásának SEMMI köze a festék tartósságához,fénye megőrzéséhez. Amúgy sem a nagy minőségek közé tartozik.
2015. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-3 év után újra kell festeni a legmisőségibb festéket is kültéren. Beltéren mondjuk 5-6 év múlva. A magas fénye úgy marad meg, hogy heti rendszerességgel kell ápolni és gyengéden áttörölni. Nem hypóval, és nem is szárazon csuszmákolni rajta a port, hanem majdnem szárazra kicsavart nedves törlő ruhával.
2015. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha nitróval keverem a festéket sokkal gyorsabban bemattul mert máshogy lép kölcsönhatásba mint pl a lakkbentinnel lenne. Egy jobb minőségű hogítóval tovább marad fényes. Minek írtok kommentet ha nem értetek hozzá???

Amúgy egy fényezőtől van az infó!!

2015. dec. 8. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok...

Bocs,igazad van,visszavonom,-nem értek hozzá...még csak 30~32 éve dolgozok festékekkel.

2015. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

atya ég...most nem akarlak fikázni kérdező, de fingod nincsen az egész témáról.

ha lenne, akkor nem mondanál olyat, hogy lakkbenzin meg nitro hígító...

majd ha egyszer belekeversz olyan hígítót a festékbe, ami nem hozzá való, és pár perc alatt egy nagy túrós massza lesz mert szétmarja a festéket a nem megfelelő hígító, akkor rájössz magad is, hogy milyen butaságokat beszéltél.

rá van írva minden festék dobozára, hogy milyen hígítót szabad hozzá használni.

egyébként nem tudom milyen fényező ismerősöd van, aki minden féle "praktikákat" osztogat neked, milyen hígítókat kutyulj össze vissza a festékekbe, én a helyedbe inkább őt kérdezném a témával kapcsolatban.

ha már (ennyire) ért hozzá.

2015. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Min. 350-s de inkább 500-s aromás hígítóval keverd,---"1L hez mondjuk 3DL".
2015. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kettes után én is visszavonom a vallomásom, ha van nagy szakember ismerősöd. #3-as voltam. És okleveles vegyész vagyok.
2015. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jah én meg gépészmérnök és én terveztem az egyik műholdat...
2015. dec. 10. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!