Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy kb.1 hónapja nem folyik rendesen a csapból a meleg víz csak csordogál?

Figyelt kérdés

Villanybojlerünk van, egyik napról a másikra történt ez még november vége környékén, mintha szinte elzárták volna a meleg víztől a nyomást, éppen, hogy csordogál. A probléma a házban lévő összes csapnál fennáll, sőt ha az egyik csapot megnyitom akkor a másikból már egyáltalán nem jön meleg víz, míg el nem zárom a másikat. A fürdőben ha megnyitom a csapot, akkor fél óra alatt lesz félig a kád, a tusolóból még annyira se folyik a víz, ha langyosra van állítva még csak-csak jön, de ha teljesen forróra állítom, akkor a középső 3 lyukból épp, hogy csordogál a víz, mintha egy gyenge csap lenne. A hideg víz ugyanúgy folyik, mint korábban csak a meleggel van gond.

Sajnos a szüleimet nem érdekli a dolog annyira, hogy hívjanak vízvezeték szerelőt, mert sajnálják rá a pénzt, de ebbe most nem mennék bele.

Apukám ezért azt mondta ért hozzá és meg tudja csinálni, ezért kicserélte már a bojler és a cső közötti hajlékonyabb csövet( bár az szerintem a hideg víznek volt a csöve, mert a mellette lévő a meleg vízé). Anyukám állítólag beszélt egy ismerősének a vízvezeték szerelő ismerősével telefonban! aki azt mondta nem tudja mi a gond. Ez lehet? Ez vízvezeték szerelő valóban nem tudhatja?

Ezen kívül anyukám karácsony előtt kivízkőtelenítette a csapot és a zuhanyrózsát, ami persze nem segített, apukám azóta erre fogja a víz elapadását. Már próbáltam őket meggyőzni arról, hogy a napi cigeretta árából árából hívhatnának egy vízvezetékszerelőt, de apukámat nem érdekli, mert ő "5 perc alatt lezuhanyzik arra elég ez a víz is", anyukám meg mivel 25 éve nem dolgozik így az apukámtól kapott pénzt inkább cigire költi.


Ezért kérnék segítséget, hogy mi lehet a gond? Vízvezetékszerelő meg tudná javítani? Mennyibe kerülne körülbelül a javítás?


2016. jan. 4. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A bojlerhez vezető bekötő vezetéken levő szelep ki van nyitva teljesen ?
2016. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az az amiben a hideg víz befolyik? Ha igen, akkor apukám azt a csövet cserélte ki, a szelepet már csavargattam, de sehogy sem lett jobb. Igazából ami kívülről hozzáférhető és csavarható, azokat már mind próbáltam eltekerni, hátha segít, de sehogy sem lett jobb.
2016. jan. 4. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Valami vízkőlerakódás lehet vagy a bementi cső körül vagy a kimenetinél.
2016. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%
Vízkő zárja el a víz útját, jó eséllyel a bojler belsejében.
2016. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is erre tippeltem először, apukám erre azt reagálta, hogy a csöveket még nem nézte át "majd ha lesz kedve esetleg megnézi". Ezután mondta, hogy őt nem zavarja az alig folyó víz.

Ezt a vízkőlerakódást egyébként hogy lehet eltávolítani? Én, mint hozzá nem értő meg tudnám oldani valahogy vagy mindenképp szakember kell? Az is elképzelhető, hogyha még jobban megnő a lerakódott vízkő mennyisége, akkor teljesen elzárja a csövet és nem lesz egyáltalán víz? Így egy hónap elteltével egyébként azt vettem észre, hogy a víz lassan folyik ugyan de néha lüktetés szerűen jön, ez alatt azt értem van mikor kicsit folyik majd hirtelen még kevésbé.

2016. jan. 4. 22:17
 6/10 anonim válasza:
86%
Jó eséllyel szét kell szedni hozza a bojlert
2016. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Apukádnak meséld el, hogy a bojlerben az évek során többtíz kilónyi vízkő rakódik le. Én néha két vödörnyit szedek ki egy egy bojlerből. Nos ez a sok vízkő csak teher, energiát vesz el a felfűtése és ennyivel is kevesebb meleg vizetek van. Magyarán fizetitek a drága villanyt a semmiért.

Ha annyi vízkő rakódik le, hogy a bojler alját teljesen elborítja, akkor előfordul, hogy nem tud elég víz bejutni és nem nyomja ki rendesen a meleg vizet.

Ha már a kivezető cső is eldugult a vízkőtől, akkor sok sok meló megjavítani, de inkább csere. Volt már olyan esetem, amikor a kivezető csőben annyi volt a vízkő, hogy csak tűhegynyi lyukon jött a meleg víz.

A vízkő a fűtőszálat is tönkre szokta tenni, esélyes, hogy nálatok már az, és az anód is cserés, ha a bojler menthető is.

2016. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyáron "tönkrement" a bojlerünk, aztán nagy nehezen 1 hét után szétszedte , ki kellett cserélni a fűtőszálat, mert annyira vízköves volt, hogy eltört, illetve még pár dolgot cserélni kellett, de pontosan nem tudom, hogy mit állítása szerint kicserélte az egész bojlert csak a test maradt ugyanaz.

Kb. 4 évig napi 3-szor kapcsolt be a bojler (reggel, este 6-kor és hajnal 2-kor, persze a bojler se túl nagy, így ha egy ember vett egy forró fürdőt maximum a másodiknak maradt még víz) - kicsit utánaolvastam gondolom a vízkövesség miatt volt ez is- sajnos a szüleimet ez sem zavarta, arra fogták, hogy az éjszakai áram miatt van, pedig korábban is az volt. Akkor ki akartam hívni az áramszolgáltatót, hogy nézzék meg hátha tényleg az áramellátással van a gond, de a szüleim azt mondták ha kihívom nem engedik be a szerelőt, mert ők nem fognak ezért fizetni.

A nyári fűtőszál javítás és vízkőtelenítés után érdekes módon a bojler 2-3 óránként bekapcsolt, most megint kezd akadozni a fűtése. Akkor ha jól sejtem ez amiatt van, hogy a fűtőszál, illetve a bojler belülről megint vízkövesedni kezdett és emiatt nem érzékeli rendesen a bojer, hogy be kell-e kapcsolnia vagy sem?

Ezt is felvetettem már neki a két ünnep között, de erre az volt a reakciója, hogy júliusban vízkőtelenítette és cserélte ki a berendezést, annyi idő alatt nem vízkövesedik újra és nem fogja ilyen gyakran szétszedni mert: "te nem tudod mennyi munka van vele". Ez igaz, fél év alatt tényleg nem vízkövesedhet?

Ha elmennek itthonról mindketten, akkor esetleg megpróbálnám szétszedni, így mint amatőr szerinted ki tudnám vízkőteleníteni vagy tényleg annyira nehéz? Bár kicsit félnék hozzányúlni, mert szerelő még sosem járt nálunk, mindent apukám "barkácsolt" össze.

2016. jan. 5. 01:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos akkor nagyjából az volt, amit írtam

Fél év alatt tényleg kicsi az esélye, hogy megint elvízkövesedjen. Ez esetben a lassú kifolyásnak az lehet az oka, hogy a kivezető csőben is lerakódott a vízkő, azt ugyanis nem szokták kitakarítani, nem is nagyon lehet.


A napi többszöri be-kikapcsolás oka az, hogy már régen megszűnt az "éjszakai áram", így a szolgáltató bizonyos keretek között akkor adja ki a vezérlést a bojlerekre, amikor akarja. Ez szívás a felhasználónak, mert 1-2 óra alatt nem fűt fel, de jó a szolgáltatónak, mert nincs üresjárat az erőműben.


Magad még véletlenül se kezdd el szétszedni ha még nem csináltál ilyesmit, mert csúnyán tud rázni nem csak szétszedéskor, hanem a fél ház ha valamit rosszul raksz össze.


120 liter 80 fokos víz elég szokott lenni egy 4 tagú családnak, mert hideggel keverve kb. 90-100 liter jut fejenként, de csak akkor ha egymás után tusoltok! Ugyanis a bojlerba került hideg víz egy idő után keveredik a meleggel, és lehűti azt. Ezért ha óránként mentek, akkor az utolsónak már csak langyos vize lesz. Vagy az utolsónak éjfél után kell mennie, ha a többiek már 8-kor elkezdték a fürdést.


Szerintem.

2016. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem négytagú a család hanem 6, és 4 embernek sem elég a víz. Persze ha gyorsan tusolunk akkor lehet hogy négynek elég lenne de ha már valaki fürdik akkor csak háromnak, így bizony a bojler akárhogy is nézzük kicsi.

Az éjszakai árammal tisztában vagyok ugyanis az eonnál dolgoztam 1 évig, így beleláttam a rendszerbe, ahol látszott, hogy mely időpontokban kellene áramot kapnunk, de nem kaptunk akkor. Ahogy írtam a vízkőtelenítés után a bojler nem napi háromszor kapcsolt be sokkal gyakrabban így valószínűleg vele volt a baj ha nem is a vízkövesség akkor a kapcsoló, érzékelő vagy fogalmam sincs mi, de azóta egyértelműen jó a bekapcsolási ideje.

2016. jan. 6. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!