Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek melyik éri meg...

Elektromann kérdése:

Szerintetek melyik éri meg jobban? Hungarocell-el leszigetelni a lakást, vagy napelemet venni (akkumulátorral)?

Figyelt kérdés
Van egy kis pénzünk, amit arra szeretnénk használni, hogy csökkentsük az évi számlák pénzbeli nagyságát. Szerintetek melyikre lenne érdemes költeni?

2016. jan. 16. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szigetelésnél a fa nyílás zárók a jók esetleg műa ablakok beépített szellőző nyílással . A penészedés elkerülése végett . Esetleg lélegző szigetelés ajánlott , a műanyag nyílászárók drágák és elöregszenek , ellenben a fával ami felújítható . A pályázatokat célszerű figyelni . A napelem nem éri meg csak vagyonos embernek , a napkollektor ami meleg vizet állít elő és besegít a fűtésbe az is méregdrága .
2016. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szigetelj. Ha van kedved készíts sörkollektort! azzal elég sok hőenergiát ki tudsz váltani, ezzel spórolhatsz.

A legköltséghatékonyabb napenergia felhasználási mód jelenleg.

2016. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmúen a szigetelés. Napelemben ne gondolkodj, esetleg kiegészíteni napkolektorral(ahogy a 2.írta).
2016. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

inkább a jó és megfelelő szigetelés éri meg.

akkuval a napelem nem igazán éri meg, annyi akkut nincs értelme venni, amivel az összes energiát tárolod, amit képes a napelemed termelni, nem beszélve a speckó akksik áráról.

villanyenergiát meg tudsz spórolni sokféle módon.

2016. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2016. jan. 17. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Abból az információból amit kiírtál a hőszigetelés látszik praktikusnak. De csak akkor, ha légtömör a ház (lakás) és a nyílászáróknál, meg egyebütt nem süvít be a hideg levegő. Mert ha átszellőzöl, akkor nem ér semmit, ha hungit raksz a homlokzatra. És a födémet is szigetelni kell!

Extrém esetben, ha pl. dugiban erdőid vannak, és piszok olcsón, vagy ingyen fűtesz, akkor lenne reális alternatíva a napelemmel való áramtermelés. Ez megy drága akkumulátor nélkül is, a szolgáltatók átveszik a termelt áramot - és este ha nem süt a nap visszavételezed amikor szükséged van rá.

2016. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hál istennek a nyílászárók jó állapotban vannak, a mennyezetet pedig tavaly újítottuk fel, most üveggyapot választja el a padlástértől.
2016. jan. 21. 15:11
 8/8 Középút ***** válasza:

Pontos válaszhoz pontos adatok kellenének, mert minden viszonylagos.

Jómagam a szigetelés mellett döntöttem és olyan mértékig bejött, hogy ennyi pénzből semmilyen napelem ne hozott volna ennyit, nem is szólva a komfortérzetről, meg arról, hogy nyáron is jó egy magas hőtehetetlenségű, jól szigetelt otthon.

Leginkább attól függ a hatékonyság, hogy most milyen hőáteresztésűek a falaid, ablakaid (és, ahogy az előzőek utaltak rá, mennyire "átszellőzőek") nekem könnyű dolgom volt, mert amikor megvettem a jelenlegi házunkat, süvített be a szél az amúgy thermoüveges 25 éves ablak körül, tehát mindenképp cserélni kellett és ha már cseréltem akkor 3 rétegűre cseréltem, amihez a falak hőáteresztési mutatóján is javítani kellet(eps+xps)így olyan eredményt értem el, amit nehezen hittem volna el, ha előre mondják, bőven fele alá, inkább harmadára csökkent a hőszükségletem.


Ezzel a hosszú beszámolóval csak azt akartam elmondani, hogy igazából akkor nyerő a hőszigetelés a napelemmel szemben, ha most magas a hőáteresztésed, mert ha már most is jól szigetelt, akkor nem biztos, hogy hatékonyan tudsz javítani rajta.

2016. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!