Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi panellakás villamos...

Régi panellakás villamos hálózata miért rossz? Lehetséges hogy az összes konnektor egy vezetéken van?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megmagyaráztad a kérdésedet, azért rossz mert régi. Mi most vettünk panelt, át volt már vezetékelve. Ha nem lett volna, első dolgunk a villanyvezetékek cseréje lett volna. Egy villanyszerelő mesélte, hogy panelba hívták, hogy feltegyen egy ú csillárt, de a vezetékeket úgy megette az idő, hogy képtelenség volt, mert szó szerint tört és porladt a vezeték az ujjai között.


Azt nem tudom, lehet e minden konnektor egy vezetéken. Ha vezetékeltetni akarsz, panelban nem sokan vállalják a falak vésését, így úgy alakítod ki az új rendszert ahogy csak szeretnéd. nekünk és sok ismerősnek a szegőlecek mögött futnak az új villanyvezetékek.

2016. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
37%

1. régi a vezeték, gyakran még alu volt

2. már a 90-s években használt vezetékek nem felelnek meg a mai szabványnak!

3. a legnagyobb baj az, hogy földeletlenek ezek a konnektorok és csak 2 vezeték van.


Régen csak a hidegburkolatnál volt kötelező a földelés, ilyen volt a fürdő és a konyha.


Ha megnézed a konnektorokat, akkor a mai konnektorok földeltek. Onnan ismered fel, hogy 2 db kis fém kampócska van a konnektor szélén. Amikor csatlakoztatod a dugót a hálózatba, akkor a dugvillán van egy fém rész. Zárlat esetén itt vezeti el.


Na már régen ilyen nem volt, és a konnektorok is földeletlenek, tipikusan lapos konnektorok.


A NAGY ÁTVERÉS ott jön, hogy ezeket a konnektorokat annó kicserélték, de csak a konnektorokat, hogy könnyebben adják el a lakást. Persze nincs bekötve semmi a földelésnél.


Pl a mobiltelefon töltők, porszívók televíziók stb szigeteltek, nem kell nekik földelés a dugvillájuk kicsi vékony.


A számítógépek azok, amelyek igénylik a földelést klíma stb.


Nálam a klíma bekötésekor világosítottak fel erről. Még jó hogy felújításban voltunk, így az egész villamoshálózatot lecseréltük.


Pontosabban a régi meghagytuk tartaléknak és újat húztak be kábelcsatornán és az összes konnektorom gyakorlatilag megduplázódott.

2016. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
60%
Másrészről lehet, hogy egy körön volt az egész. Nálam azóta külön kapcsolója van minden helyiségnek.
2016. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 acelsziv ***** válasza:
79%
Tyűkbeleztem már át néhány fajta panellakést, de még egynél sem volt minden egy körön. Pontosan a terhelhetőség miatt. Ezek az alu vackok nem bírnak sokat. Nagyon erősen ajánlott újrahúzni a kérót. Nekem olyan szerencsém volt a lakásommal, hogy gyárilag be volt csövezve, csak át kellett húznom a vezetékeket.
2016. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Inkább egy hálózaton van ami egy megszakítóról működik. Nálunk is ez volt amikor nagyapám lakását megörököltem és annyira elvolt hanyagolva hogy a festések mellett a vezetékcseréket is be kellett kalkuláljam ha el akarom adni a lakást. Amikor a villanyszerelő haverom kijött majdnem elájult amikor meglátta az egész rendszert, ő mondta hogy a tömbbe meg a környéken majdnem minden lakásba ők újították fel a hálózatot meg a lépcsőházakba is de mindent szint 2006-2012 között csináltak, én meg 2014 végén hívtam és jóformán enyém volt majdnem az egyetlen ami így elvolt hanyagolva. A vezetékeim nagy része már enyhén égett volt és 3 konnektor belseje is teljesen tönkrement, nagyapám igen leterhelte őket így gyakorlatilag örülhettem hogy nem égett még le a lakás. Akkor egyből lekötötte az egészet a rendszerről és ideiglenesen behúzott nekem egy új hálózatot 3 konnektorral a bejárathoz az óra mellé hogy ha megyünk oda dolgozni mert lakni nem laktam még benne akkor akkor legyen honnan áramot szedjek. Persze hosszabbítókkal meg asztali lámpákkal és szerelő lámpákkal csináltam ideglenes világítást amikor pakoltunk össze, meg szobáról szobára véstük ki a régi kábeleket a falból. Hatalmas munkánk volt ebbe mire mindent kiszedtünk a falból és elterveztük az új konnektorok meg a világítások pontos helyét hogy nekünk is kényelmes legyen meg a jelen szabványoknak is megfeleljen. Külön kábel elvezető csöveket raktunk bele hogy legközelebb ne kelljen ilyenekkel szenvedni, mindent megcsináltunk. Minden helyiség kapott egy megszakítókkal ellátott dobozt és az összes fali konnektor meg mennyezeti és fali lámpának megvolt a maga kis megszakítója, minden helyiségben, és a villanyóránk felett minden helyiségnek megvolt a külön megszakítója ami már a villanyórára ment a főmegszakítóra kivéve az éjszakai áramot ami külön óráról ment. Ezeket szépen megcsináltuk elég sok pénzt kidobtunk rá de sokan mondták hogy ilyen régi 70 es évek elején épült panel lakásra ezt rá kell áldozni mert a régi alu vezetékek nem bírják már a nagy terheléseket meg persze a szigetelésük is kezdett már elfáradni.
2016. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
A panelok többnyire a hatvanas-hetvenes években épültek, teljesen más terhelésre tervezték a vezetékeket. Volt világítás a szobákban, esetleg egy tévé, meg egy rádió a konyhában, aztán szevasz.
2016. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy idepofátlankodok kérdezni, de kb mennyibe kerülhet egy 40nm-es panel újravezetékelése?
2016. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 acelsziv ***** válasza:
7: Net alapján kb 200 -nál indul plusz anyag
2016. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Jól lehúznak városban.


Nekem 100 e volt új kapcsolókkal, új kapcsolószekrénnyel(dobozka inkább:-) vidéken. + gázkazán újravezetékelésével +bojler újítással.


Habár nálam felújítás volt, tehát a villanyszerelö nem vésett stb.

2016. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Érdemes szakembert hívni ő felméri és megmondja mi az amit cserélni kell (gyakorlatilag ahogy olvasom mindent). Az ár meg az igényektől függ, hány dugalj, világítás, kapcsoló, kerül be. Nagyon nehéz látatlanba árat mondani.
2016. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!