Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tisztitsuk meg a...

Hogyan tisztitsuk meg a padlot festetes utan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemreg kifestettem a szobamat es mielott neki lattam volna mindent szepen letakartam vedo foliaval. A szalagparkettam sotet szinu. Festes utan, mikor felszedtem a vedo foliat a szalagparkettam kifeheredett minhta poros lenne. Mar lassan mindent megprobaltam, h vissza adjam az eredeti szinet de mindig csikos marad, vagy szaradas utan kifeheredik. Mit tudnatok javasolni? hogy szabaduljak meg ettol a kifeheredestol?


Itt egy kep az eppen szarado padlorol

[link]



2016. márc. 8. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A csiszolásnál és glettelésnél képződött por aláment a fóliának [mert esetleg nem volt légmentesen körberagasztva]. Ezt a finom port, mindet fel kell szedni, azért fehéredik vissza, mert a felmosással nem távolítottad el az összeset. Ha a parketta kímélése miatt nem mered bő lével felmosni, csak nedvessel törlöd, akkor minden alkalommal kb. megfelezed a lentmaradt port. Lehetséges, hogy még 10-15 alkalommal fel kell töröld ahhoz, hogy mindet felszedd. [Marad a fele, majd a negyede, majd a nyolcada, majd a tizenhatoda etc.] ]A mosogatószer mellé az elején egy fél vödör vízhez egy mokkáskanál ecetet vagy citromsavat is feloldanék a mosóvízben, hogy a púderfinomságú vaklatport is biztosan felhozza a padló textúrájából is.

Amikor már teljesen tiszta a felület, utoljára valami méhviaszt is tartalmazó ápolószeres felmosással fejezném be a takarítását.

2016. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen leírta. Csak ismételni tudnám.
2016. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Jelentkezek a fejlemenyekkel.
2016. márc. 9. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!