Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erkély árnyékolási praktikák?

Erkély árnyékolási praktikák?

Figyelt kérdés
Erkély árnyékolási praktikák érdekelnének, akár otthoni barkácsmegoldás, akár céggel szereltetni (több lehetőséget találtam, érdekelne felhasználói tapasztalat is :) ) . A nagy mellék kérdés: Erkély síkján kívül lehet bármit tenni, vagy ez tilos - balesetveszélyes megoldás, esetleg háza válogatja? 10. emeleti panel lakásról lenne szó, 3* 1,5 ös az erkély. Gyárilag fedett. Előre is köszönöm!

2016. júl. 26. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

redőny

előny: nem esik be az eső

hátrány: nagyon sötét lesz tőle


árnyika:

előny: ha le van engedve, akkor is jön be fény

hátrány: a szelet nem nagyon bírja, fel kell húzni


Ez a két leggyakoribb.

Én mást még nem láttam.

Illetve van, aki beépíti, de szerintem attól csak melegebb lesz, mint egy kis üvegház.

2016. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy örülök hogy van még normális ember, aki foglalkozik azzal is hogy mit szabad és mit nem ! : )

Mi jóban vagyunk a felső szomszéddal és megkértük hogy egy vékony fa lemezt had szerelhessünk fel az ő erkélyének aljára ami konkrétan árnyékol. Lefedtük szépen hogy ne egy "fadarab" álljon kifelé, mert az hülyén néz ki. Azóta nincs gond azzal hogy reggel már úgy tűz oda a nap hogy meglehet sülni. Azelőtt egy szimpla napernyőt használtunk, erkély sarkába be és kinyit, persze az nem árnyékolt akkora részt, de filléres !

2016. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyben a kettőre: a szél miatt kiesik néhány lehetőség, így a napernyő is. A redőnyön gondolkodtam én is (mondjuk ez nem lesz olcsó mulatság, de legalább hatásos), illetve egy egyszerűbb uv álló textília kifeszítésével, alul felül megfogatva "függönyösíteni". Nekem nincs felső szomszédom a galambokon kívül, de ha kienged a gondnok a tetőre, akkor egy kész lemezt könnyedén fel tudnék fúrni az erkély tetejére. Csak azt nem biztos, tériszony mellett bevállalnám :)
2016. júl. 26. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egy hasonló kitekerhető árnyékoló van. [link]

Így vettük a lakást már. Nagyon jó, mert világos van a lakásban, de jól visszafogja a napot. Használva elég nagy az érezhető különbség a lakásban. Egészen le lehet tekerni a korlát magasságáig

2016. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!