Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért repedhet meg a glett ha...

Miért repedhet meg a glett ha egyszer hálót húztam alája?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Öntapadós hálót vettem, de nem tapadt rá a falra, ezért húztam alája is glettet,ebbe simítottam bele. Lehet az a gond, hogy glettbe simítottam bele és egybe átrepedt?

10 centi vastag háló, azt is keresztbe húzkodta, úgy, h 30centi kb.hálózva.

2016. szept. 1. 17:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem rugalmas, ha diletálnak a különböző anyagok, akkor ott repedno fog.
2016. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megfelelő a glett?

Én ablakcsere után nikecellel káváztam,nem a legszebben sikerült. A festő haver mondta, hogy a hálós élvédőre vastagabban kell glettelnie,ezért olyan Rigipset vegyek,amit 0~~10 mm-ig lehet felhúzni.

Lehet,hogy a tiéd csak pl. 0~3 -s,ezért ha vastagabb,akkor megreped.


Nem tudom,nem értek hozzá,csak ötlet...de lehet benne valami.

2016. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát tegyél újra háló és gletteld újra. Én vagy 3x csináltam ezt egy 50 centis repedéssel mire hajlandó lett eltünni.
2016. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én olyasféle üvegszálas hálót használtam ami olyan mint a gézcsík .Hosszanti irányba, tehát nem keresztebe és csemperagasztóval ragasztottam fel. Száradás után legletteltem.

Ez tulajdonképpen a plafonra rakott gipszkartonok közötti hézagok eltakarása miatt lett. Kb 10 éve van már fönt, de azóta sem repedezett meg.

2016. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nyisziati ***** válasza:

#3-mal értek egyet, szerintem is vastag lehet a glett. Próbáld visszacsiszolni, és egy új, vékony réteggel eltüntetni a repedést. Esetleg a feljebb javasolt keskeny szalagot is belehúzhatod, az meggátolja az újrarepedést. Én is mennyezetnél alkalmaztam ezt, bevált.


3 hosszú repedés is volt, ahol a gerenda mellett elrepedt a vakolat, és ráhúztam egy réteg glettet, miután kicsiszoltam és ráhelyeztem egy ilyen üvegszálas szalagot. 10 év után még mindig nem repedt ki.

2016. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Repedést kimélyit kicsit.

2. Benedvesit, hogy ne szivja ki a nedvességet e glettből.

3. Glettel a repedést. Aztán húzz rá kicsit szélesebb glett csikot mint a hálód.

4. Hálót belesimit hosszába.

5. Kicsit szárad majd nedves ecsettel simit. Vagy teljes száradás után csiszol.

2016. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!