Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rendeltem építőanyagot felújít...

Rendeltem építőanyagot felújításhoz,2 hétre ígérték,6 hét lett belőle. A kivitelező már nem vállal, be van táblázva, köteles vagyok kifizetni és átvenni a rendelést?

Figyelt kérdés

Még a fűtési szezon előtt terveztünk beltéri felújítást.

Rendeltem több dolgot, volt olyan, amit máshol nem is lehet kapni, más meg sokkal drágább lett volna, ha máshonnan rendelem.

Időközben megtudtam, hogy a nagy csúszás oka, hogy ezeket külföldön gyártják, és épp nem volt gyártásban, amikor én rendeltem.

Szeptember végére volt az egész megbeszélve egy kivitelezővel, több dolgot kellett volna csinálni. Ő 3x hívott, hogy megbeszéljük az időpontot, de mindig csak azt tudtam neki mondani, hogy még nem jött meg a rendelés.

Közben én 6 hét alatt kb 8 alkalommal érdeklődtem telefonon és személyesen is az üzletben, de türelmemet kérték, ennél többet nem tudtak mondani.

Most eltelt 6 hét, megjött az áru.

Hívtam a kivitelezőt, de neki már nem fér bele, mert be van táblázva egész évre.

A rendelésben vannak nagy dolgok is, pl ajtók, tokkal együtt.

A ház sajnos elég kicsi, és kamra, garázs, vagy bármi hasonló nincs, tehát maximum az amúgy is szűkös lakótérben tudnám tárolni a dolgokat.

De így sem férünk el, meg jön a karácsony, stb.

Lehet, hogy majd március körül lesz az egészből valami, addig itt kellene kerülgetnem.

Milyen jogszabály vonatkozik az ilyen esetekre?

Legszívesebben át sem venném a dolgokat, de nem tudom, megtehetem-e.

Nagyon hivatalos papírt nem írtunk alá, csak a megrendelésből kaptam egy példányt, amin szerepel a szállítási határidő.


2016. okt. 29. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi van a papiron amit aláírtál? Adtál előleget? Bármit?
2016. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsővel értek én is egyet, fontos, hogy mi van a papíron. Ha semmi olyat nem írtál alá, ami bármire is kötelezne, akkor nincs gond.

Mondd meg nekik, hogy adják el, vagy ha arra hivatkoznak, hogy nagyon speciális dolgok, akkor tárolják be, aztán majd tavasszal megveszed.

2016. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A papíron megrendelésszám, áru neve, mennyisége, ára van.

Nem adtam előleget.

Valamint rajta van a szállítási dátum, szept. vége.

2016. okt. 30. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármi apróbetűs, ahol az elállástól van szó?
2016. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!