Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Víztereskandalló vagy kazán?...

Víztereskandalló vagy kazán? Melyiknek jobb a hatásfoka és melyikkel tudok jobban spórolni télen ha ugyan olyan meleget akarok csinálni mind a kettővel?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
a faelgázosítóval jobban tudsz spórolni...vagy sima kazánra gondolsz? :D Viszont gondolom ezt már jövőre tervezed,de azért még idén vedd meg hozzá a fát mert a száraz fa az száraz fa
2017. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vizteres kandalló divathullám lett,ahogy sima kandallók is .Gondold végig,ott a nappaliban a kandalló,a maga ronda füstcső kivezetéssel .A tüzelőanyag meg mellette .Ne vezessen meg ,hogy látni a lángot is,de csak addig,amig rakod tüzelőt be .Ilyenkor a fűst is kicsapódhat .

Vegyes tüzelésű kazánnál azét másként megy a fűtés.Jobban lehet ott a víz hőfokot is megfelelő szinten tartani .

Én biztos a vegyes tüzelésű kazánt választanám,ha már fával fűtök .

2017. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kazánnak azért nagyságrendekkel jobb a hatásfoka. Igaz, vannak ilyen jó kandallóbetétek is, de az 400-500E től indulnak.Egyértelmű, hogy valaminek jobb a hatásfoka, olcsóbban is tüzelsz benne. Sima kazánnál jobb a faelgázosító, de kérdés, hogy megéri e neked a befektetés. Utána figyelhetsz a konfortosságra, kényelemre is.Ez is egy szempont.
2017. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyáron költöztem be a házba,amit vettünk és az előző tulaj csinált házi vízteres kandallót viszont kicsi és nem tudja fel füteni a házat csak ha pakolom ésználkül ... viszont néztem egy vizeteres kandallót 150 ezer 21 kw és van rajta automata huzat szabályzó is, igaz csak lemezből van nem öntvény :/ sajna fa elgázosító kazánra nem hiszom hogy lenne pénzem ezt viszont kb csak be raknám a régi helyére. Rendes kazánt meg ki kéne épitenem a kéményt meg a csöveket is az is meg rúgná a költségeket
2017. jan. 24. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Kandallót meg pakolhatod este is, mer reggelre kihűl a lakás. Lehet, hogy most olcsóbb; de kèsöbb is az lesz?
2017. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Éjszakára van gáz cirkó egy mobil termosztáttal amit a szobába szoktam be vinni este:) de a kazán az tartaná reggelig a meleget szerintetek ?
2017. jan. 25. 05:38
 7/7 anonim ***** válasza:
A kazán sem, annyira, de tovább fejleszthető puffertartállyal, amivel ellehet tárolni. De ha van gáz is, akkor jó a megoldásod.
2017. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!