Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megszüntethetek egy ajtót?

Megszüntethetek egy ajtót?

Figyelt kérdés
Két bejárati ajtónk van. A hátsót egyáltalán nem használjuk és meg szeretnénk szüntetni. Megtehetjük-e csak úgy, vagy szükséges valamilyen engedélyt kérni, illetve ha igen akkor mi ennek a menete? Köszi :)

2017. febr. 16. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Semmilyen engedélyre nincs szükséged.

Engedély akkor kéne, ha nagyobb ajtót raknál be, ami tartószerkezet beépítése nélkül kivitelezhetetlen.

2017. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem azhoz nem kell engedély, hogy befalazz egy ajtót, úgy tudom akkor kell, mikor újat akarsz utólag vésni, de az is csak azért kell, hogy nehogy valami olyan helyen vésd meg, ami pont egy főbb gerendát tart.
2017. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor nyugodtan állunk neki. És ha egy ablakot szeretnék rakatni a konyhába ahhoz sem kell?
2017. febr. 16. 19:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis ahhoz is- ezt akartam írni :)
2017. febr. 16. 19:45
 5/7 anonim válasza:
Ha új ablakot akartok vésni, ahhoz lehet kéne.
2017. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Más kérdés hogy egy áthidalót betenni szakszerűen nem olyan bonyolult dolog. Pláne ha hozzáértő csinálja. Nem hinném hogy egy ablakhoz bárki is engedélyt kérne még ha szükséges is.
2017. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idén január elsejétől lakóépületen végzett bármilyen munka esetén nem kell építési engedély. Ha bővítés, tartószerkezet átalakítás van, akkor terveztetni kell és e-naplót írni. Ebben az esetben semmi nem kell. Esetleg nézz utána, hogy helyi rendeletben van-e kötelezettséged településképi bejelentésre.
2017. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!