Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazán csere bonyolítva?

Gázkazán csere bonyolítva?

Figyelt kérdés

"2016.06.30-tól nyílt égésterű ErP direktíva hatálya alá tartozó készüléket csak társasházi gyűjtőkéményekre csatlakozó készülék cseréjeként szabad felszerelni!"

Olvasom a gázkazán hirdetéseknél piros betűkkel!!!

Kérem egy hozzáértő vagy már tapasztalatokkal rendelkező segítségét abban, hogy miért csak társasházi gyűjtő kéményekre érvényes a csere lehetőség. Egy kertes magánházban miért nem lehet egy huszonéves FÉG C12-t kicserélni FÉG C12-re, ami eddig is egymaga használt egy kéményt??

Előre is köszönöm a szakértő választ!



2017. febr. 20. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert gyűjtőkéménybe mást nem köthetsz bele,(kazán vagy nagyobb telj vízmelegítő) és más megoldás nem kivitelezhető ezeknél az épületeknél. Én is ilyenbe lakom. Ezért.
2017. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Enigma-108 ***** válasza:

Tisztelt Kérdező !


Előző válaszadó pontosan fogalmazott, mivel az ún. Egycsatornás (Termofor) gyűjtőkéménybe más típusú készülék nem köthető. (kb '85 óta tilos ilyet építeni, mert egy technikai rémálom, de sajna akad még belőle).

Az úgynevezett nyitott égésterű (B típusú) gázkészülékek telepítésének tilalma már több éves, oka a fejlődés és az életvédelem. A zárt égésterű gázkészülékek fizikai kialakításukból adódóan vannak meggátolva a visszaáramlás lehetőségében, feltéve persze, hogy szakember telepíti azt és az előírásoknak megfelelően.

2017. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem írtam le elég érthetően.

Azt én is megértem, ha egy társasházban lévő régi gyűjtő kémény, ahol egymás felett lakások vannak veszélyes is lehet a kazánok bekötése, de egy kertes házban ahol kazánház van kialakítva a fűtő berendezésnek és egyetlen kémény van építve(a szabályoknak megfelelően béléscsővel), kizárólag a gázkazán használatához, akkor miért nem lehet egy gázkazánt egy ugyanolyan típusúra csak már modernebbre cserélni?? Például: egy FÉG C12-est--új FÉG C12-esre???

Különösen , ha azt árulják is!!!

2017. febr. 21. 12:08
 4/5 Enigma-108 ***** válasza:

Őszintén ?

Ha a készülék típusában, nem történik változás és minden szabályos....kinek is fog feltűnni egy eredetivelmegegyező készülék csere ? ;-)

2017. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy hiába ugyan olyan azért mégsem ugyan az! Külsőleg is más, hiába C12 az egyik is meg a másik is. Erősen látszik, hogy a legújabb típusú.
2017. aug. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!