Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Polifarbe mészfestékkel való...

Polifarbe mészfestékkel való festéshez hogy kell előkészíteni a falat?

Figyelt kérdés

Ha vakolatig kaparunk/csiszolunk mindent, utána sima rigipsszel lehet glettelni, javítani, és utána mehet 2 rétegben a Polifarbe mészfesték?

Sajnos még nem szorultunk mészfestésre, de egy szobában kb 5 cm-re a padlótól végig penészes a fal.

Az okok megszüntetése folyamatban van, de addig sem szeretnénk penészt.



2017. márc. 16. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Láttam hasonló témában videót. Szobafestő Attila lépésekben megmutatja mit hogyan kell megcsinálni, sőt lehet is kérdezni tőle az interneten és ő is preferálja a minőségi Poli-Farbe terméket. Nem tudom, talán ez a videója segíthet: https://www.youtube.com/watch?v=xy7NQeN9epE

Azt tudom, mert én is sokat kerestem a témában, hogy a penészt mindenképpen meg kell szüntetni, lekaparni a felületről, penészölő szerrel befújni és úgy alapozni, festeni, de amíg az ok nincs megszüntetve, addig visszatérhet sajnos, erre a mészfesték sem lesz megoldás. Én ebből a videóból is puskáztam: https://www.youtube.com/watch?v=U98b-lXMneg

Talán hasznos lesz!

2017. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha diszperziós festék volt eddig, akkor azt lecsiszolni, a hibákat rigips vagy széria glettel le lehet javítani, majd lehet festeni.

Arra viszont készülj hogy a mész alapú festék borzasztó rosszul fed.

Épp most festettem ki pár szobát mészalapú polifarbéval, 4 réteg kellett!!! Pedig fehérre fehér volt!

Ugyanez diszperzióssal max. 2 réteg lett volna.

2017. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a mészfestés fed rosszul, a Polifarbe egy híg lötty.
2017. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lcps válasza:

A falakról a műanyag alapu festéket teljesen el kell távolítani (kaparás) glettelés bármelyik kapható anyaggal.

A mészfesték tulajdonsága, hogy vizes állagú általában harmadik elviszi, de minden rétegnél meg kell várni a tökéletes száradást.

Kapható gomba elleni szer. De házilag is készíthetsz.

Fontos, hogy a gombásodás milyen mértékű. Csak felületi, vagy a vakolat is fel van puffadva?

A lelazult vakolatot is el kell távolítani. Ecet vagy , aceton alapu folyadékkal többször átkenni, és teljes száradás után javasolt a felületet kijavítani.

2017. márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!