Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanyórától 3 fázis jön...

A villanyórától 3 fázis jön fel a kismegszakítókig. Ebből 2 használaton kívül van, és csak egy van elosztva a teljes áramkörben. Van-e ennek hátránya, vagy veszélye?

Figyelt kérdés
Nem én kötöttem be, így volt. Ha netán mind a 3 fázist kellene kiküldeni, akkor azt FI relén, 4 kismegszakítón hogyan lehet kiosztani? Ehhez 3 fázisú életvédelmi kell, ugye?

2017. ápr. 3. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hátránya annyi, hogy ha van az órában pl. 3*16 A-ed, és csak egyet használsz, akkor az egész ingatlanban max. 16 A-ed van. Alapvetően ha eddig elég volt, akkor túl nagy hátrány nincs...
2017. ápr. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak pont azt az apró infót, amitöl negyvenszer több értelme lenne a kérdésnek, és haszna a válaszoknak, nem írtad meg, nevezetesen, hogy a mérő hány fázisú.

Volt időszqk, mikor lakásokhoz 3 fázisra előkészített mérőhelyet kért a magyar szabvány, én akkor a vezetékeket is beraktam.

Kiosztani? Ahogy a terhelések adnák.

Igen 3 fázishoz majd cserélni kell az áram-védőkapcsolót.

2017. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 fázisú a villanyóra, 3 megszakítóval, amiből most csak egy van így használatban. Miért számít?
2017. ápr. 4. 00:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát csak azért, mert ha egyfázisú mérőd lett volna, akkor a 3 fázis használatba vétele jelentős beruházás lenne, amitől a beszélgetés a mi lenne ha... kategóriába került volna át. No persze akkor a hátrány kérdés is értelmetlen lett volna.

Apró előnyök és hátrányok lehetnek így, de, mint #1 írja, "Alapvetően ha eddig elég volt, akkor túl nagy hátrány nincs..."

2017. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Joe.38 ***** válasza:
20%
Veszélye nincs elméletben. Hátránya az lehet, hogy majd ha veszel 4 klímát meg 5 hűtőgépet esetleg egy 380 V os hegesztőt ezek együtt nem fognak működni egyszerre azaz nem bírja a hálózat vagy is akkor már kevés lesz.
2017. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!