Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 16 amper mire elég?

16 amper mire elég?

Figyelt kérdés

Nagyábol tudom én is hogy 3700watt, de nem tudom, szánjuk e rá azt a kb 300ezer forintot hogy bővítsük az 1fázisú 16ampert 32re... mert valóba ingyenes, viszont ha bővítünk akkor már zárt térben nem maradhat az óra, aminek áthelyezése horror összeg... szeretnénk az elektromos főzőlapon és klímán kívül sokmindent, mosó, mosogató gép, elektromos sütő, 2x 10méter led szallag, spot lámpák, hűtő, keringető szivattyú,házimozi stb...

Most, a felújítás alatt azt néztem hogy megy egy nagy flex, betonkeverő, rádió, szendvicssütő, és nem csapja le... tudom, a konyhai gépek nagy fogyasztók, de szüleimnél is 1fázison 16A van, és nincsen vele problémájuk... Ti akiknek 16 amper van 1fázison, mik a tapasztalatok?

Köszönöm a válaszokat....



2017. ápr. 12. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szépen kiszámolod, hogy az elképzelt egyidejü fogyasztoknak mennyi teljesitmény kell. Ebböl tudod megválaszolni a kérdésedet.
2017. ápr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha a sütő 2400, a hűtő 1300w, akkor ezek mellett pl elképzelhető hogy leverné egy hajszárító?

Egyáltalán jól számolok? Ács vagyok, nekem baromi magas a villany

2017. ápr. 13. 00:08
 3/9 bamboochatheone ***** válasza:
16 amper nagyon kevés manapság. Csak gondolj bele hogy megy egy sütő 2300 wattal mellé egy porszívó kb 1300 wattal akkor egy kisebb fogyasztó is lecsaphatja a biztosítót. És akkor még szó sem esett a világításról és a szinte állandóan üzemelő hűtőszekrényről. 16 amper dugalj biztosításra való méret, de egy lakáshoz kevés.
2017. ápr. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, EGYSZERRE mekkora teljesítményfelvételű fogyasztokat/kütyüket akarsz működtetni!

Ha az eredmény nagyobb 16A-nél, a te anyagi helyzeted határozza meg, kell-e azokat egyszerre működtetni, vagy érdemes felváltva használni azokat, vagy a bővítés bekerülési költségének elkerülése érdekében felváltva, egymás utáni használatuk is megoldható-e?

2017. ápr. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Azt azért derítsed ki, hogy adnának-e 20 vagy 25 ámpért mérőhely-felújítás nélkül.

Ami számít, az a hőfejlesztés és a motorok (keringető szivattyú azért nem), a spotlámpa és ledszalag legfeljebb egy csepp a tengerben.

Sütő + 2 főzőlap egyszerre elég lehet ahhoz, hogy ha olyan porszívód van, a bekapcsoláskor leugrassza a kismegszakítót.

Lehet, hogy nem tudsz egyszerre sütőt és mosogatógépet használni.

Ha van önfűtéses mosógéped, az is felvesz fűtéskor 10A-t.

Meg lehet 16A-el élni, de a tervezést nem fogod tudni megkerülni, mert biztosan lesz egy-két kombináció, amitől sötétbe borul a ház.

2017. ápr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha gázos a tűzhely, akkor elég lesz. De nem lehet egyszerre vasalni, mikrozni, mosni. Nálunk zokszó nélkül kicserélték 32-re, nem rakták ki az órát. Azt látom, aki most cserélgeti, annak kirakják, de nem hiszem, hogy 300 ezer lenne... nézz utána alaposabban.
2017. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Helyi tévhitektől is függ, de mérőhely szabványosításnál a műanyagszekrénnyel együtt 150-re biztosan kijön.
2017. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megtisztelő, válaszokat, infokat... ma volt egy 3. Villanyszerelő, ő is felhívta a szolgáltatós ismerősét, és szintúgy április 1.töl kötelező kirakni ha bővíteni szeretnénk... viszont ez a szerelő azt mondta hogy kb 80ezer forintbol megúsznánk a dolgot, amit más 300.000ftot mondott az abban az esetben lenne annyi ha telekhatárra, kerítésbe szeretném kirakni az órát... de nekünk ahol most van bent, ugyan ott külső falra raknánk, szóval kb 20centi lenne az eltérés... na mindenesetre jövő pénteken kijön egy démászos faszi, meglátom mit mond, és majd leirom ide is, hátha másnak is tanulságos az esetünk....
2017. ápr. 13. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megköszönöm ha leírod, mert ugyanez a problémánk.

Igaz, hogy a mi házunk az EON "felségterülete"

2017. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!