Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol tudnék alapanyagot vásárol...

Hol tudnék alapanyagot vásárolni saját készítésű ablakrácshoz?

Figyelt kérdés
Szétnéztem neten, sokallom az árat, amit egy ablakrácsért elkérnek munkadíjjal (47-62 ezer körül munkadíjjal), úgy gondolom, hogy ha már ennyit költök, még a szükséges szerszámokat is meg tudnám venni, ami a többi ablak rácsozásánál már mérsékli a költségeket. (Teljes felújítás, átalakítás közepén vagyok.)Gondolom egy sarokcsiszoló a méretre vágáshoz meg egy hegesztőgép az alkatrészek összerakásához már kb. elég is. Kívülről a falba rögzíteném a rácsokat, csak sajnos nem tudom hol kapok megmunkálásra alkalmas fémet hozzá. Esetleg érdemes valamivel a fém felületét kezelni?

2017. ápr. 18. 01:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy milyen fémből lenne a leggazdaságosabb? Ha jól van rögzítve, a szükséges mechanikai védelmet szerintem biztosítja az ablak számára, hogy ha csak nincs a delikvensnél akkus sarokcsiszoló, nem elektromos kézi szerszámokkal ne juthasson az épületbe. :D
2017. ápr. 18. 01:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Áh, gazdaságosabb az ebay vagy vatera, közben rájöttem.
2017. ápr. 18. 03:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Vastelepen, vasudvarban kapsz vasanyagot. Hegeszteni meg kell tanulni. Kívülről kapupántcsavarokkal kell rögzíteni, hogy ne lehessen kívülről kitekerni a rögzítő csavarokat. A felületet passzíválás után pl. Hammerite festékkel lehet bevonni.
2017. ápr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyire fontos a küllem?


Nekem betonvasból készült (az a bordás fajta). Kipróbáltam erővágóval, nem viszi, elektromos kütyüknek persze nem áll ellen.

Apácarács formában van, és csak kicsit érzem börtönben magam, enélkül viszont akár nyitott ajtóval is várhatnám a tolvajokat (talán nem törnék be az üveget).

2017. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre az apácarács mintára, nekem ez max. azért nem lenne előnyös, mert amúgy is picit ,,sötét" a ház, és több árnyékot generál, viszont külföldről lehet rendelni ilyet: [link]


Kezdő barkácsként talán ez lehet a legelérhetőbb választás számomra. :D Csak kívülről fel kell szerelni.

2017. ápr. 22. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!