Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkonvektor cseréje központi...

Gázkonvektor cseréje központi fűtésre, tényleg csak az engedély hozzá cirka 1millió?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításba kezdünk és egyik kedves ismerős hívta fel rá a figyelmünket,hogy úgy hallotta,hogy a konvektorok cseréjéhez az engedély csak egy millió körül van. Nem akarom elhinni. Csinált mostanában valaki ilyesmit,hogy képben legyek nagyjából?
2017. jún. 23. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy gázterv. 50-60 ezer ennél esetleg kevesebb. Ez tartalmazza a bontási tervet tehát a szükségtelen csövek eltávolításának tervét. Majd az új csövek helyét. Ez ugye elég távol áll az egymilliótól. Aztán van még ilyen érintésvédelmi engedély. Annak nem tudom a költségét mert nekem a gázszerelő intézte és belekalkulálta az árba. Egy villanyszerelő aláír egy papírt. Hozzám ki se jött ellenőrizni. Gondolom egykét tízezresnél nem kerül többe. Maga a közpinti fűtés kiépítés csövek radiátorok nem engedélyköteles terv se kell. Terv csak a gázátalakításhoz kell a kazán helyét is azon kell feltüntetni. Most csináltattam átalakítást már csak át kell venni a gázműveknek. Ez se kerül már plusz pénzbe. Tehát nem kell bedőlni ilyen egymillás mendemondáknak.
2017. jún. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És az hogy konvektorok vannak fönn és megszünteted az nem jelent semmi oriási költséget . Nem tudom ez az egy millás engedély hogy jött ki. Én pont ilyen mendemondák miatt jártam pórul. A gáz benn volt egy kis házban amit örököltem. Majd hozzátoldtam és a gázt feketén körbevitettem a házon mindenhova. Most hogy kondenzációs kazánt is szeretnék a vegyes mellé derült ki hogy nem szabályos a csövek elhelyezése a falon. Mert utólag akartam csináltatni gáztervet és kész. Az egészet le kellett bontani és a csöveket elvinni a földbe. Ha tudtam volna hogy nem olyan oriási összeg az engedélyeztetés már 8 éve eleve így csináltattam volna meg.
2017. jún. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy butaságot írok, de nem értem. Miért kellene bármiféle engedély ahhoz, hogy szépen elzárjam a gázt, kidobjam a konvektort, a feleslegessé vált gázcsöveket meg levágjam/levakoljam (ami kell a tűzhelyhez/bojlerhez azt persze békén hagyva)? Ezen az alapon a gáztűzhelyem elektromosra cseréléséhez is engedély kellene.
2017. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A bürokrácia ìgy találta ki, ezt nem kell èrteni.

Az egy milla inkább teljes költsèg. Vagyis az ùj szerelèst ès anyagokat is beleèrtve(kazán...). De ìgy mèg többre is rùghat.

2017. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
István...lassan már ahhoz is kell engedély,hogy ránézz a gáz csőre.
2017. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ma 08:32 Sajnos ez már nem így megy. Én is így csináltam először. Ugye már csak kondenzációs kazán rakható fel. Amit vagy kivezetsz a falon ha lehet vagy kell hozzá egy drága kémény. Esetleg ha van régi gázkémény abba bele lehet vezetni a csövet. De a kérdezőnek nincs. Na szóval az első alkalommal mikor a kéményseprő kimegy és gondol egyet elkéri a gáztervet mit csinálsz? Bátyám így járt , meglátta a kéményseprő az új gázkazánt rögtön mondta ez mintha eddig nem lett volna itt. Na akkor kérem a gáztervet mondta. A kéményseprők már a katasztrófavédelemhez tartoznak. Gázterv persze nem volt. Na akkor be kell nyujtani a gázterveket a katasztrófavédelemhez záros határidőn belül mondta különben baj lesz. Mit volt mit tenni rajzoltatott egy tervet utólag. Engedélyeztette és kész. Én már ezt a tortúrát nem akartam csináltattam gáztervet . A régi vezetékre akartam utólag mint fentebb már írtam de nem volt szabájos. Újra vezetékeltettem a földben. Persze berakhattam volna feketén is de minek. Járjak úgy mint a bátyám? Így is úgyis bajom lett volna belőle előbb utóbb.
2017. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6 éve végigcsináltam a lakásom felújítását, ahova még gáz sem volt bevezetve,tehát eleve ahhoz,hogy a csonk bent legyen alapból kellett az engedély,plusz perkálni,aztán a fűtés kiépítéséhez újabb engedélyek, kazán behelyezéséhez újabb engedély, pont most kerestem őket elő. Az engedélyekkel, kombi kazánnal, radiátorokkal,csövekkel, munkadíjjal együtt fizettem 6éve 800.000ftot 58nm-re. Így most én is úgy kalkulálom,h kb 1,2-1,5millából jönne ki cakkpakk az egész,igaz itt annyival előrébb vagyok,h legalább a gáz be van vezetve az ingatlanba.
2017. jún. 23. 09:43
 8/11 A kérdező kommentje:
6os válaszoló: anyagilag ennek milyen vonzata volt kb?
2017. jún. 23. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Most hogy mégegyszer olvastam a kérdést látom gázfűtést nem ír csak központit. Ami lehet csak vegyeskazn is. Ha tehát nem lesz gázkazn természetesen nem kérnék engedélyt konvektor megszüntetésre (persze kell) csak levágnám őket a csöveket meg ledugóznám.
2017. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ma 09:46 Attól függ mit akarsz csinálni. Még mindíg nem írtad akarsz e gázkazánt vagy csak vegyes lesz. Ha csak vegyes kazán radiátorokkal akkor csak leszerelitek a konvektorokat és ledugózzátok a gázcsöveket. Semmi terv nem kell és engedély se. Ha gázkazánt is akarsz . Kell terv mint már fentebb írtam 50-60 ezer. Érintésvédelmi papír. Az nem lehet sok. 1-2 tízezer szerintem de nekem ez benne volt a gázszerelő munkadíjba. ÉS minden készülék márkának van saját hivatalos beüzemelője. Azt mondták az 15 ezer lesz majd ha már minden kész.
2017. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!