Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik olyan módszer, amivel...

Létezik olyan módszer, amivel a közel 50 éves, szürke fugát a csempék között hófehérré lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Fürdőszobafelújításon gondolkozom, de rájöttem, hogy igazából a hófehér csempének semmi baja, és retro kórházkinézete sem lenne, ha közte nem az eredeti szürkésbarna, hanem hófehér fuga lenne. Létezik olyan festék, amivel csak át kell kenni, és ami bírja a folyamatos vizes kiképzést? Sajnos a fugafehérítő nem megoldás, mert ez nem a penésztől vagy bármiféle szennyeződéstől szürke, a hetvenes években egyszerűen nem foglalkoztak a fuga színével, szerintem sima cementet tettek oda.
2017. jún. 23. 22:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy a színes fuga még szebb lenne. Mondjuk világoskék. Lehet utólag színezni úgy, hogy tartós maradjon?
2017. jún. 23. 22:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fugafesték sem lesz jó megoldás hosszabb távon. (tapasztalat) Ami nekem bejött a következő. A régi fugát amennyire lehet ki kell kaparni, és a helyére új fehér fugát nyomni.
2017. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A fugafestékeket amúgy megtaláltam közben a neten, csak arra vonatkozóan nem olvastam semmit, mennyire működnek. Nálad mi volt vele a probléma? Lejött?
2017. jún. 23. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Láttam egyszer a neten, hogy valami magasnyomású tisztítógéppel, vagy motoros kefés cuccal, vagy mi a tökkel gyönyörűen kipucoltak valami régi elszürkült fugát. De sajnos ennél konkrétabban nem emlékszem a dologra.
2017. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nekem is régi szürke cement volt a fuga. A fugafesték nem marad meg a régi cementfugán, pár alkalom, és lekopik. A festéket eleve a még fel nem kent fugába kell keverni és azt felkeni. Amiről meg a másik válaszadó írt a magas nyomású tisztítógép, az jó, ha fehér fugát van ami szürke lett vagy koszos lett. De ugye a szürke cement sosem lesz fehér. Én amennyit tudtam kikapartam. Üreg cementfuga, könnyen kijön. Annyi rés meg maradt, hogy új fehér fugát tegyek rá.
2017. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igen, a tisztítógép azért nem megoldás, mert már a fuga eredeti színe sem tetszik.

A kapargatást próbáltam megúszni, mert elég keskeny a fuga (a mostaniak már sokkal szélesebbek), félek, hogy sérül a csempe is. De ha más nincs, marad ez, egy próbát megér. Legrosszabb esetben tényleges felújítás lesz a vége, azaz kicseréljük a csempét. Kétségkívül jóval többet dobna a fürdőszoba kinézetén, mint pusztán a fugák felújítása, csak hát lényegesen nagyobb rumlival jár, és drágább is.

2017. jún. 23. 23:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Késsel kapargasd és húzz rá új réteget.
2017. jún. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Célszerű beszerezni egy ilyen szerszámot, amely segítségével kikaparjuk a régi fugázóanyagot

[link]


Vagy minden valamirevaló barkácsoló rendelkezik egy hasonló muultifnkcionális jószággal, amellyel fütykörészve tudja a régit eltávolítani

[link]

Ilyen megoldás már egy darabig örökös lesz.

2017. jún. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül lefestettük. A festékboltban azt mondták, hogy fehér betonfestékkel kenjük át, egyelőre tartósnak tűnik, de még csak pár nap telt el. Igazából a kád és a mosdó feletti rész rizikós csak, a többi helyen nem éri olyan sok víz, hogy lejöhetne. Szóval majd meglátjuk.
2017. jún. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!