Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fundamenta lakásfelújítási...

Fundamenta lakásfelújítási támogatásnál hol a határ?

Figyelt kérdés

Tőlük is kérdeztem már, de nem kaptam elég konkrét választ, azért inkább tapasztalatok érdekelnének.

Gardróbszekrényre adnak akkor is, ha készen vásárolható (pl. ikea, jysk, stb.-ben)? És a kiegészítőire: polc bele, kampók, stb.? Azokra is?

Polcokra adnak, polcos szekrényre meg nem (mert az nem beépített)?


Szóval ha valaki csak apróbb dolgokra szeretné felhasználni majd a pénzt, mire számítson? Elmegyek, beszerzem a számlákat, aztán majd a felét visszadobják? Vagy hogy van ez?



2017. júl. 1. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szekrényt nem tudom,de CSAK beépíthető háztartási dolgokat vehettem tavaly. Tekát villanybojlert igen,"szabadon álló" tűzhelyet,mosógépet nem.

Szekrénynél asztalos által gyártott,beépítettet lehet,- számlára,ami igen húzós.

Ha benyújtod a számlákat,-és amit nem fogadnak el,arra a részre vissza kell fizetni a 30% állami támogatás összegét.

2017. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan volt valakivel, hogy azt hitte, x dolgot majd elszámoltathat, de mégsem? Mi volt az?
2017. júl. 2. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mindig van, de van egy marha egyszerű szabály, ha azt megjegyzed, nem lősz mellé:

Pakold tele a képzeletbeli házadat mindenféle berendezési tárggyal, majd fordítsd fejre, rázd meg! Ami kiesik, azt nem támogatja az állam, ami bent marad, azt igen.

Illusztris példa, sokaknak segített.

De komolyabban megfogalmazva: Minden, ami a lakás része, ami akár két csavarral a falhoz/padlóhoz rögzíthető, (vagyis beépíthető), az elszámolható. Tehát konyhabútor igen, asztal/szék/ágy nem. Csillár igen, asztali/állólámpa nem. Tapéta igen, szőnyeg/lábtörlő nem. Konkrét választ azért nem ad senki, mert szeptemberig sem érne véget a felsorolás, hogy mi mindenre lehet felhasználni.

Megsúgok egy praktikát: Ha megveszed az ikeás gardróbszekrényt (ami adott esetben lábakon álló, mobilizálható, tehát ha ilyen, akkor nem lenne elszámolható) kérdezd meg, hogy a számlára hajlandók-e ráírni, hogy beépíthető? Ha rajta lesz, a funda elfogadja, senki nem megy ki ellenőrizni.

Mosógép,mosogatógép pl létezik önálló is, meg konyhabútorba építhető is. Szabály szerint csak utóbbi lenne elszámolható. De ha neked ráírják (márpedig sok helyen ráírják, mert mindegy nekik) hogy beépíthető, akkor el van sikálva.

2017. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ikea szerint szabadon álló szekrényeket, komódokat, stb.-t is a falhoz kell rögzíteni, nehogy ráboruljon valakire. Akkor úgy már miért nem jó az eredetileg szabadonálló is?


A beépített konyhabútorból a polcok kihullanának, ha fejre állítanám a lakást és megráznám, mert csak alulról tartja őket egy pár pöcök. Akkor a korpusz oké, a polcok meg nem? És maguk a pöckök? (Jó, nyilván filléres dolog, nem arról van szó, csak az elv nem teljesen tiszta mégse.) És az olyasmik, amiket én kreatívan beépítek, pedig nem is arra találták ki eredetileg, azokkal mi van?


Nem tetszik nekem, hogy ennyire megfoghatatlan... Én csak most ugrottam bele a fundamentába, viszont vannak dolgok, amik már korábban is esedékesek lennének, nem csak majd négy év múlva. Akkor mi az, amivel érdemes várnom, és mi az, amivel nem, mert úgysem lesz elszámolható?

2017. júl. 6. 15:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ez az, hogy az állam támogat igaziból, nem a fundamenta. Az állam hol írja le, hogy mi ez az egész? Mert a fundamenta csak valami szórólap szerű izét nyomott a kezembe ezzel kapcsolatban.
2017. júl. 6. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút nem megfoghatatlan, csak túlzottan el akarsz veszni a részletekben. Nem kell!

Vegyük pl a konyhabútort: Nyilván nem fogják a polcokat külön elbírálni. Hiába kivehető, része a szekrénynek.

A lakástakarék célja, hogy az állami támogatás segítségével

1: Kicsit fehéredjen a gazdaság (hiszen számlás munkákat számolhatsz el)

2: Segítse az öngondoskodást, az otthonteremtést

3: Javuljon a lakásállomány minősége, nőjön az értéke.

Tehát olyan használati tárgyakat, melyek nem értéknövelő tényezők, hiszen egy költözés során jó eséllyel magaddal viszed, nem része a lakásnak, azokra nem jár állami támogatás.

Az pedig egy jelentős kiskapu, hogy ha az általad választott berendezési tárgy vásárlásakor a számlára ráírják neked, hogy beépíthető, (még ha nem is), akkor azt el fogják fogadni.

Apropó, szőnyeg: Mondtam, hogy az nem számolható el. Hiszen felcsavarod, elviszed. De a padlószőnyeg már elszámolható.

2017. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: Most ne akarj elszámolni semmit! A megtakarítási időszak végén, a kiutalási időszaktól kezdve költekezhetsz! Ha a számlán korábbi a dátum, mint a kiutalási értesítőn, az még nem játszik.
2017. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!