Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen hőszigetelő rendszert...

Milyen hőszigetelő rendszert ajánlotok, ami megbízható, jó minőségű és nem túl drága?

Figyelt kérdés
10 cm-es homlokzat szigeteléshez.

2017. júl. 23. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Én nem raknék nikecellt, ég mint a zsír, nem szellőzik, beleköltözik az egér.

Csak kőzetgyapotot raknék, de az ugye már nem fér bele az olcsó kategóriába...

2017. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És abból (kőzetgyapot) melyik kategória lenne az elfogadható, esetleg, ha mégis nikecell mellett döntenénk ott milyenek a kategóriák?

Egyébként köszönöm szépen a választ!

2017. júl. 23. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
"Beleköltözik az egér"... De buta vagy, parasztvakítás órán az első sorban ültél...
2017. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"ég mint a zsír, nem szellőzik, beleköltözik az egér"


Jézusom! Aki az első jött ment kőzetgyapotos reklámot benyalja!


Én meg kőzetgyapotot (egyáltalán semmi átszellőző szálasanyagot) nem raknék hőszigetelésnek. Valóban szépen az U értékek, amit írnak róla. De én a vonatkozó DIN szabványnak is utána néztem, hogy hogyan mérik. És kiderült, hogy szabványosan úgy mérik, hogy nincs légmozgás. Tehát ebbe az értékbe a szél nincs bele kalkulálva!!!

Így aztán ha véletlenül a kőművesed kicsit nagyvonalú és nem az előírás szerint pogácsázik és nem keni körbe előírás szerint az összes táblát, akkor abban a pillanatban, hogy megreped, megsérül egy nekirepülő madártól a nemesvakolatod, ami a légtömörséget adná, onnantól kezdve akár a fél falad is kiesett a hőszigetelésből. Mert a kőzetgyapotodon, mint a vattán, úgy átfúj a szél a repedések, sérülések közt.

A szellőzés egy másik kapitális félreértés, és téveszme. A belső tereknek nem a falazaton és a hőszigetelésen keresztül kell elveszíteniük a benti ruhateregetésből képződő párát. Ez egy borzasztó tévedés. Szellőztetni kell, kézzel vagy gépi megoldással. A pára nem a falazaton keresztül kell eltávozzon a házból. És nem is távozik el ílymódon!

Én nikecellel szigeteltettem, és telibe kenettem ragasztóval. Nekem ne keringjen a levegő a hőszigetelés és a házfal között! Soha semmi párásodási problémám nem volt. A napi rendszeres szellőztetés a légtömör ablakok mellett is kellő (50% körüli) relatív páratartalmat tart a házban, ha ésszel csinálod, és persze méred a páratartalmat.


Talán nem véletlen, ha Amerikából fagyasztott dolgot rendelek, akkor szárazjéggel körbeveszik és hungarocell dobozba rakva küldik.

Vajon miért nem a kőzetgyapotot választják?!?

2017. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Azért mert te olyan hülye vagy hogy olyan szarral szigetelsz, amitől már jónéhány panelház leégett, mert átviszi a tüzet egyik lakásból a másikba, azért lehülyézed azt, aki azt mondja hogy nem rakna fel rendkívül éghető anyagot a házára.

Nyugaton már betiltották pont ezek miatt.

De te csak rakd fel, ki nem szarja le.

Az egerek zabálják, mint a ropit, egész kolóniák beköltöznek.

De a másikat lehülyézed, mert más a véleménye.

Idióta...

2017. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, nem akarok beleszólni a vitába, de az EPS/Grafitos EPS rendszerek önkioltóak. Tehát ha nincs hőforrás nem ég tovább magától.
2017. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5/6! Szigeteltünk EPS-el úgy, hogy a nyílászárók köré, és a ragalja alá az építész kőzetgyapotot rakatott velünk, tűzvédelmi okokból. Így meg is oldódott a probléma.
2021. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!