Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell régi bérű lakásban...

Hogyan kell régi bérű lakásban a mennyezetet hangszigetelni?

Figyelt kérdés

Adott egy régi bérű 30nm-es földszinti lakás. Nádfödemes.

Kopogtava a mennyezetet 50 cm-ként lennének a gerendák?

Aki dolgozott ilyen lakáson adhatna tanácsot, hogy hogyan lenne érdemes hangszigetelni. Gipszkartont rugalmas felfüggesztéssel gondoltam+kőzetgyapot. Van e jobb megoldás? Illetve a mennyezetet le e kell verni gerendáig?



#hangszigetelés #régi bérű
2017. aug. 21. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a felső szomszéd kopogását akarod leszigetelni, akkor csak pocsékolod az energiát. Az a hang a falakon is lejön. Ha te akarsz hangosan zenélni, akkor érdemes hangszigetelni.
2017. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen..a felettem lakók lépéshangjai miatt.

Igazából lehallatszik minden, és fel is...de engem a lépéshangok zavarnak igazán. Szerencsére sarokban van a lakás. az utca felöli és balkézre lévő fal vastagsága kb 1 méter, így is lehozza a hangot? Ha az oldalfalakat is leszigetelném? Valami megoldás csak van...költözni nem tudok :)

2017. aug. 21. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A lépéshangok ellen semmit nem tehetsz, legfeljebb építesz egy önálló szigetelt dobozt a szobádba :-) Azt csak a padlószerkezetbe épített szigeteléssel lehet megfogni. A léghangok ellen jó az álmennyezet. Valamennyit segíteni fog. A vakolatot nem kell leverni, a gerendákra kell a vázat csavarozni, rugalmas alátéttel.
2017. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kapható egy speciális termék a PhoneStar Csendlap utólagos hangszigeteléshez.
2017. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olvastam róla, de elég drága(5000-/nm) ha csak a szobai mennyezetre raknám, az is kb 19nm... Nem tudom ér e annyit...+ Szerkezet+ kőzetgyapot+gipszkarton. Ahogy néztem a karton alá kell rakni.
2017. aug. 22. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!