Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szórt PUR~hab. szórt cellulóz....

Szórt PUR~hab. szórt cellulóz. Melyik milyen? Vagy maradjak a kőzetgyapotnál?

Figyelt kérdés

Előbb~utóbb szigetelni kell a padlást...

A neten föllelhetőkön kívül tud-e valaki hozzátenni? Akár szakmai,akár tapasztalati dolgokat,tanácsokat előre is köszönök!


2017. aug. 22. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Energetikus mérnök kell hozzá, aki megítéli, hogy az építési anyagok és a ház szerkezete-szigetelése mellett hogyan, milyen szigeteléssel lehet hatékonyan leszigetelni azt a padlást.
2017. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zárt cellás szórt hab van a födémen.

Párazáró, vízálló, lépésálló.

Nem olcsó mulatság, de a kőzetgyapothoz még kell párazáró fólia alá, és páraáteresztő fölé, és ha mindent összeadsz, majdnem annyi mint a szórt hab, de a kőzetgyapotod nem lesz lépésálló. És ha a fóliázást figyelmetlenül csinálják, vagy pár év múlva elenged a ragasztó, ahol pászították és összeillesztették az átlapoló felületeket (mint korábban nálunk), onnantól átszellőzik és a hőszigetelő képessége is durván romlik.


Két alkalommal hőszigeteltettem a födémet. Először kőzetgyapottal, de azt anno elbaltázták a "mesterek". Tíz év elmúltával szórt zárt cellás habbal.

Na, ez tutti lett. Már elsőre is ezzel kellett volna! Csak akkor még sóher voltam és drágálltam!


[link]

2017. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is isopoly purhabszigetelésem van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Használni is tudom a padlást, nyáron be sem kellett kapcsolnom a klímát.

A bekerülési költsége a purhab szigetelésnek nem éppen kevés, viszont szerintem a legjobb választás, mert a legtöbb hőt takarítod meg. A kivitelező csapat sem mindegy, illetve hogy milyen anyaggal dolgoznak.

2017. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!