Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés rendszer kialakítasról...

Majdnem mindig kérdése:

Fűtés rendszer kialakítasról lenne szó egy 72nm-es házban,34nm konyha-nappali,11&9nm háló,6nm fürdő,6nm gardrób,4nm közlekedő,2nm előszoba. Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés
Adott egy 24kw-os feg falikazán, egy vegyes tüzelesű kazán, valamint alurad radiatorok. A két háló kivételével padlófűtes lesz, valamint radiátorok a közlekedő kivételével. Van konkret tervem, de egyelőre kíváncsi vagyok mit javasoltok.

2017. aug. 31. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy csinálnám ahogy amúgy 4 éve is csináltam... szakembert hívnák,minél hamarabb ha még idén szeretném az új rendszert (habár padlófűtés stb szóval ez se lesz ám pikk pakk,mert kb tavasszal kellett volna neki kezdeni). Elmondja az ő elképzelését én az enyémet és azt szépen össze hozzuk (mondjuk én 4 embert hívtam,abból 1 idióta volt ,1 azóta is keres az árajánlatával,1 az ígért egy hét helyett 3 hét múlva küldte el az árajánlatát és maradt az egyetlen befutó)
2017. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mire vagy kíváncsi? Hogy pár fontos dolgot említsek, ötrétegű csővel csinálnám, s mivel vegyes tüzelés is játszik, egy min. 1000 literes puffert is beiktatnék.

Mellesleg az előszobába nem tennék padlófűtést.

2017. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem diffúziómentes csővel, de hőcserélővel leválasztva a padlófűtést (értelem szerűen saját keringető).

2 utú, 3 állású szelep + 2 db termosztát (meg lehet, kell még 2 relé)

2017. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Drága verzió.

mindenhova padlófűtés, zónákra osztva, hálók külön termosztáton. A vegyeskazánhoz puffer (min. 1000 liter), kondenzációs kazán, henco cső mindenhova

45 fokos vízzel szuperül kifűtöd a házat a legnagyobb hidegben...


Olcsó verzió.

padlófűtés elhagy, csak radiátor. Puffer kell (nélküle örök cumi a vegyeskazán)

gázkazán meghagy, esetleg hálók külön termosztátra, ha belefér a keretbe.

Hidegben kell majd a 80°C előremenő, de ősszel-tavasszal tudsz fűteni 50°C-os vízzel.

2017. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!