Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 3 cm XPS lapokkal szeretnék...

3 cm XPS lapokkal szeretnék belül ragasztani csemperagasztóval?

Figyelt kérdés

Szeretnék spórolni a fűtésen,kívűl 10 cm vastag EPS szigetelés van,a fal száraz.Lesz-e próbléma?

Jövő évben gondoltam megcsinálni.


2017. szept. 8. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a csemperagasztó jó lesz-e, jól tapad-e az XPS-re. Nekem ragasztóként Baumit DuoContact-ot ajánlottak. Árban egyébként annyi, mint a cseperagasztó. Azzal csináltam meg a verandám külső szigetelését 6 éve. Azóta jó.


Én egyébként Austrotherm Expert Fix 3 cm-es lemezekkel szigeteltem a verandámat kívülről. Ez EPS lemez, de nagy keménységű és lábazati szigetelésnek is kiváló. Azért említem, mert picit olcsóbb volt mint az XPS.


A belül szigeteléssel kapcsolatban két megjegyzés:

1.) Ez a 3 cm / 10 cm vastagság a határon van. Ha pl. bent 20-22 fok van, a páratartalom 65%, akkor a harmatpont 13-15 fok. Ha kint -10 fok téli hideg van, akkor a harmathatár a 13 cm össz szigetelésben 3.1-2.9 cm. Ha nagyobb a pára, a harmathatár még közelebb húzódik. Nem modom, hogy baj lesz, elvégre -10 fok ritkán van, meg ott van pluszban a tartófal szigetelése is, de azért érdemes átgondolni meg kiszámolni más értékekre.


2.) A belső hőszigetelés a falak hőszabályzó hatását is szigeteli, ezért télen egy szellőztetésnél hirtelen kihűl a lakás és nehezebben melegszik fel, nyáron meg fordítva. Persze, lehet ez jó dolog is, ha pl. klíma van, akkor az gyorsabban lehűt. Csak gondold át, hogy neked mi a jó.

2017. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha van kívülről 10 centi, akkor belülre minek akarsz rakni?

Egy hülye elkezdte ezt a belülről szigetelést, és mindenki így akarja csinálni. MIÉRT?

2017. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!