Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik elektromos fűtés a...

Melyik elektromos fűtés a legjobb/leggazdaságosabb egy kicsi 32m2-es 4,3 méter belmagasságú lakásba?

Figyelt kérdés

Tényleg spórolni lehet a hőpanelekkel annyit mint amit reklámoznak róla? És ez a megoldás a legtutibb valóban?

VAn egy 6 m2-es konyha, 4m2-es fürdő álmennyezettel elsz 2,5 méter a belmagassága, 15 m2-es szoba fele részben galériával,és egy 12 m2-es kicsi hálószoba téglalap alakúak a szobák..Miből hány wattos kell és miért jó ez vagy az..Ilyeneket találtam:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2017. szept. 20. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ott kell kezdeni, hogy a magasságot lehozod 3m alá. Ált. 2,7m.
2017. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hű ez a split klíma hol kapható? mi ez? tudnátok vm szakembert aki berakja? mi kell hozzá? mármint milyen szakember és helyilg hova kell/lehet feltenni? ablak alá mehet ez is esetleg mint a többi ahogy tervezve lett? Lesz beépítve klíma, de az a magasba lesz téve..


Egyébként nem lehet lehozni a belmagasságot, mert galéria is van az egyik szobában...


Nagyon hálásan köszönöm a választ meg ezt a split klímát.. Mióta a kivitelezőm kidobatta velem a samott téglás hőtárolós kályhámat, ami totál jól működött ingyen odaadva valakinek, mármint hogy de jó, hogy elvitték a 8 mázsát, azóta nem találom a megoldást fűtésre és mindjárt itt a tél a francba...

2017. szept. 20. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:
A régi Elekthermax nagy méretű hőtárolós kályhákért hatalmas roham indul, ha egyet eladásra kínálnak. Miért? Mert megbízható, mert könnyen javítható.
2017. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: szigetelt, 56 m2-es kis házat kiválóan kifűti egy nagyméretű hőtárolós kályha. Mivel vezérelt árammal megy, nem is fogyaszt túl sokat, feltölti magát és működik. Ha ilyen dobtál ki, alaposan megszívtad.

Ezeket nézd meg:

[link]

2017. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont ilyen volt..és nem tudom, hogy most megszívtam-e tényleg.. és valaki a split klímát javasolta, de amikor írtam neki üzenetet kiderült hogy törölt felhasználó.. tehát nem tudom, hogy jó-e valóban a split klíma vagy sem..

[link]

2017. szept. 20. 22:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy split legyen, hanem az, hogy hőszivattyús. Split lesz az, de akkor sem az a lényeg. Azért a klímát meg kell gondolni, mert ha közel van szomszéd, esetleg utálja a zajt kívül, te meg belül. Valamint a légmozgást sem szereti mindenki. Valamint, meg van határozva, hogy milyen külső hőmérsékletig működik, nagy hidegben cikmányos a kérdés...
2017. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi és igen ezt a kulcsszót hogy hőszivattyús is hallottam, meg hogy nem mindig annyira jó viszont rohadt drága a beszerzési ára... akkor még mindig nem tudom mi lenne a legjobb..


(azt nem tudjátok véletlenül, hogy miért törölnek innen. vagy tiltanak le felhasználót??)

2017. szept. 20. 23:47
 8/11 Szudan ***** válasza:
hőszivattyús klíma beszerelés 30-40 ezer, faláttöréssel is jár... vegyél wifi vezéreltet és telóról tudod indítani a fűtést hazaérkezés előtt 20 percel... de minden helyiségbe kell klíma, ha ezt választod, és mindegyikhez kell egy kültéri egység is. vagy van dual klíma 1 kültérihez több beltéri, de az megintcsak drágítja.
2017. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
NAgyon bonyolult ez a klíma dolog, szerelőt kell vinni a megvásárlásához, minden évben klímaszerelőnek egyszer vagy kétszer fizetni karbantartást, felrakás és megvételi ár külön összeg + hova tegyem fel??? Ha fűteni akarok lentre kéne de ha hűteni akarok vele akkor meg fentre kell feltenni, hogy jól legyen elhelyezve a hideg-meleg levegő áramlása miatt, kvázi totál rossz az elhelyezése mindenképpen az egyik szempontból... Rohadt drága az egész mindent egybevéve és nem tudom, hogy cserébe ez a kezdeti többlet (+extra falfúrások, egyebek..) mikor hozza vissza a befektetett összeget áramszámla fogyasztást figyelve, mert az is tuti, hogy van havi költsége ennek is.. Fogalmam sincs, hogy melyik fűtési módszer lenne még mindig a legjobb...
2017. szept. 21. 15:15
 10/11 Szudan ***** válasza:
hőtárolós kályha éjszakai áramról fele annyi a fogyasztása mint nappaliról... a klíma fogyasztása ha scoop 4 az átlag hőszivattyús tényezője akkor 1kw áramból befűt 4kw-ot. tehát a hőtárolós kályha felét fogyasztja. ebből ki tudod számolni a megtérülést...
2017. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!