Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik elektromos vízbojlert...

Melyik elektromos vízbojlert vegyem meg? MIt javasoltok?

Figyelt kérdés

...ha

- minél kisebb helyen kellene, hogy elférjen

- és minimum 100 litert kell adnia

- 4 fő kiszolgálására

- úgy hogy ez a 4 fő vélhetően turista lesz

(nem saját lakás, kiadásra szánt verzió)

- fektetett üzemmódban van (mivel így jobban elfér)?


z ARISTON típusúval kinek van bármilyen tapasztalata??



2017. okt. 16. 03:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Fektetve én még ilyenről nem hallottam, de lehet el vagyok maradva..

Sztem szereltessétek fel egy másik helységbe és onnan vigyétek be a csöveket.

2017. okt. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Átfolyós vízmelegítőben nem gondolkodsz? Lehet, hogy jobban járnál.
2017. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aristonnal nincsenek túl jó tapasztalataim, inkább Hajdú ZV 120-ast vennék. Ezekhez mindig van alkatrész, könnyen szerelhető.
2017. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve van az Ariston okosbojlere,igaz,csak a 80 literes változata. Tusolófülkés a lakás,fektetve van.

Ma is azt venném.

Albérleteztetek.

Ariston velis,én anno a Megathermnél találtam a legolcsóbbnak.

2017. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az átfolyós kevesebbet fogyaszt vagy mi az előnye???
2017. okt. 16. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Állandó a víznyomás? Zuhanyoznak vagy fürdenek? Turisták, tehát reggel (kevés) meg este (több) kell csak a melegvíz? Stb.
2017. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen turistáknak lesz kiadva, csak zuhany van nincs kád, kiszedették velem, mert kicis a hely, emiatt is lehet hogy vm kisebb méretű lenne jobb.. fogyasztását egyiknek sem ismerem, de a szervíze miatt sokan szidják az aristont.. átfolyós vízmelegtőst nem ismerem, azt nem mondta még eddig senki.. az nem fogyaszt sokkal többet vagy pont jó? szerontem a víznyoméssal nincs gond, van állandóan és vezetékekben bőven van áram is állítólag.. nem tudom milyen paramétert írjak még meg..? Köszi szépen a válaszokat!!
2017. okt. 17. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
alkalomszerű használatnál higiénikusabb az átfolyós melegítő. A bojlerben pangó vízben szaporodik a legionella.
2017. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
OK köszi szépen és az átfolyós vízmelegítő nem fogyaszt őrült sokat?
2017. okt. 18. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:

A tárolóson ugyan úgy van veszteséged, néha még több is.

Gondold el, este 10-kor visszamelegíti a vizet fürdés után, aztán a következő 23 órában, sőt mivel nem biztos hogy mindig vannak ott vendégek akár több napig megy a folyamatos ráfűtögetés, hogy hőn tartsa.

Oké, le lehet "tekerni" mikor nincs ott senki, na de ezt általában mindenki elfelejti, meg ha egyszer nem tekered vissza időben és nem lesz esete melegvíz...

Egy baj szokott lenni az átfolyóssal, elég sokszor vékonyak a meglévő vezetékek hozzá és valahogy bővíteni kell a hálózatot.

2017. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!