Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéményhez ért valaki, aki...

Kéményhez ért valaki, aki ellátna engem jó tanáccsal?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, amiben fatüzeléses vaskandalló van.

Kihívtam a kéményseprőt, hogy véleményezze a kéményt, mielőtt befűtünk.

Kipucolta amennyire tudta, de azt mondta, hogy nagyon kátrányos, ami kéménytüzet okozhat.

Kérdeztem mi a teendő ilyenkor, a válasz, hogy az átmaratás és bélelés, de ő nem csinál ilyet.

Kerestem cégeket, látatlanban 3-500ezetFt-ra taksálták a munkát, de nekünk nincs ennyi és most év végén egyhamar nem is lesz.

A kérdésem az lenne, mert erre ellentmondó válaszokat kaptam eddig:

Lehetséges e, hogy most csak a maratást (kátránytalanítást) izzadnánk ki valahogy és a következő szezon előtt meg a bélelést? Mert együtt a kettő nem megy.

A lemaratással ugye megszűnik a kátrány, viszont nem tudom, hogy használható lesz e a kémény bélés nélkül, egy szezont.



2017. okt. 18. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted másnál milyen? Mégis fűtenek.
2017. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

500ezer?

Kb. 250-ért már új (szerelt) kémyényt építenek!

Biztos hogy nem egyszerű munka, na de 3-500 ezer...

Plusz bélelés...

Nem lehet kiépíteni új szerelt kéményt és arra kötni?

2017. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a kéményseprő és a kőműves is ,hogy felesleges. Csak a gázos kéményt kell bélelni.Viszont van egy Konix nevű anyag azt tettem a tűzre persze csak apránként. Leszedte a kátrányt ,füstölt is mint a gyarkemeny.Kb 5 ezer forint volt mire helyrehoztam vele a kéményt. Próbáld ki utasítás szerint,nem vesztesz vele.
2017. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Lehet, hogy kátrányos másnál is, de nálunk tavaly égett le az utcában egy ház porig, állítólag kéménytűz miatt és én baromira félek ettől.

#2

A béleléssel együtt lenne 3-500ezer, de könyörgöm 7 méterről van csak szó! Nem tudom mi a szerelt kémény kritériumai, de majd körbejárom a témát.

#3

Köszönöm, kipróbáljuk! ... mindent kipróbálunk, ami egy kicsit is segíthet.

2017. okt. 18. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
A kémény két dolog miatt tud lekátrányosodni, és mindkettő a szakszerűtlen használat miatt van. Az egyik, amikor nedves fával, szénnel, műanyaggal tüzelnek. A sok vízgőz, kicsapódik a kémény falán, és a füstgázokkal kátrányt képez. A másik verzió az, hogy túl magas a kémény, vagy túl le van fojtva rendszeresen a huzat, és kihűl a füst a harmatpont alá mielőtt elhagyná a kéményt. Ha van huzat rendesen mert a kéményseprő azért kigolyózta, én nem szórakoznék, begyújtanék rendesen, a kályhacső izzásáig, még raknék bele égésjavító- tisztító adalékot is, valakit pedig odaállítanék a paláshoz, tetőhöz figyelni nehogy baj legyen a kijövő szikrák miatt. Kb 1 óra alatt úgy kiégne a kémény, hogy évekig megint jó lenne.
2017. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm neked is, ezt fogjuk tenni.

Már rendeltem Konixot, remélem a héten megjön.

Most, hogy így mondod, én nem láttam, nem hallottam, hogy golyózott volna a kéményseprő, mert csak egy tekerccsel ment fel, amin egy olyan volt mint az üvegmosó.

Utána egy 3/4 vödör kormot szedett ki a kéménylyukból, nem tudom ez sok vagy kevés?

2017. okt. 18. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Az a jó, hogy van korom, mert ha kátrányos, akkor általában semmi sem szokott lejönni, mert ugyebár ragad.


A legfontosabb, hogy száraz fával és sok levegővel tüzelj! Konix tényleg segít. Ha nincs most száraz fád (ami MINIMUM 1 évet száradt), akkor vegyél barnaszenet, vagy brikettet! A vizes fánál a gáz sokkal olcsóbb.


Amúgy láttam már pár olyan kéményt, ahol a tisztító ajtót sem tudtam kiszedni, magyarán tiszta kátrány, s a mai napig fűtenek benne. Tehát esély van rá, hogy kigyulladjon, de minimális.

2017. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Enigma-108 ***** válasza:

T. kérdező !


Örömmel látom, hogy te sem adsz #1-es válaszoló borzasztóan felelőtlen válaszára. A kéménytűz minden csak nem játék ! (sok esetben láng nélkül ég, gyakorlatilag izzik és kirepeszti a falból a kéményt, mivel többszáz fokos, meggyújt minden éghetőt a környezetében)

#5-ös (solarGyula)válaszolónak őszintén gratulálok mert rájött mit kell tenni ! A kéményseprők is tulajdonképpen ezt teszik hagyományosan.

Ún. kéménykiégetés. petróleumos v gázolajos fáklyával.

A Konix- nevű adalékról nem hallottam, vélhetően segít.

Kapható ún. kéménytisztító fahasáb ami át van itatva egy vegyszerrel ami kiszárítja a kátrányt és onnantól vagy lehullik, vagy kitisztítható. Lehet ez ugyanaz az anyag.

Az ún kiégetést nagyon nagy körültekintéssel tenném, előtte jóalaposan végignézve mi az amit esetleg egy komoly hőhatás melegíthet, meggyújthat. Padlástérben a fugákat ellenőrizni ! Ha még régi betonajtó van padlástérben akkor betapasztani.


Sok sikert és remélem a jó példa ragadós ! Mármint, hogy előbb kérdezünk, tájékozódunk és aztán cselekszünk :)


Üdvözlettel

egy ex-kéményseprő

2017. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as

Köszönöm neked is a válaszodat, rákerestem arra a fahasábra, amit ajánlottál és ezt találtam:

[link]


Mivel holnapra jelezték nekem 5 kg:) Konix érkezését, össze fogom hasonlítani a hatóanyagaikat, ha nem azonos, akkor ebből a hasábból is veszek.

Az egyetlen probléma, hogy bejelentéstől számítva kb. 2-3hét, mire kiér a kéményseprő és ennél a hasábnál az van írva, hogy

"A dobozból kivéve helyezze a hasábot a készülékbe, majd gyújtsa meg a papír zacskót. A hasáb elégése után még órákig aktív füstöt bocsát a készülékbe, kéménybe. A falakon lerakódó füst beszívódik a keresztmetszet csökkenést okozó lerakódásokba, meglazítva azokat.

A szennyeződés néhány nap múlva kezd lehullani a falakról. Ilyenkor már mechanikus úton kell eltávolítani azt!"


Tehát a napokban nem használhatom, legfeljebb 2 hét múlva, hogy a kéményseprő alaposan kitisztíthassa a frissen fellazított kéményt.

Akkor, ha itt lesz, "biztos ami biztos" alapon megbeszélem vele a kémény kiégetését is, ha még szükségesnek találja.

2017. okt. 19. 14:45
 10/11 Enigma-108 ***** válasza:

T. kérdező !


Nagyon szívesen ! Véleményem szerint ezek az anyagok megoldják a problémát. Persze lehet beszélni a kéményseprővel is, de manapság elég ritkán vállalnak kéménykiégetést.

Meglátásom szerint könnyen előfordulhat, hogy a "nagyon kátrányos", csupán egy érvelés volt a kéménybéleltetés mellett. Célszerű meggyőződni erről a saját szemeddel is.

2017. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!