Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere után nem végeztek...

Timi20000 kérdése:

Ablakcsere után nem végeztek megfelelő munkát, ezért a hang és hőszigetelése az ablaknak nagyon csekély, mivel tudom rendesen leszigetelni?

Figyelt kérdés
Egy hónapja cseréltettük ki a régi ablakokat műanyagra. Az utómunkálatokat sajnos mint utóbb rá jöttünk egy nem megfelelő képzettségű szaki végezte. Az ablakok szélénél jön a hideg, és a hangszigetelés is egy nulla. Hogyan lehet ezt helyrehozni?

2017. okt. 30. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel azt aki berakta, és mutasd meg neki. Ha van róla papír, akkor nincs gond, mert garanciális kell hogy legyen, de ha nincs, akkor is megtehetne ennyit, ha már az árát elkérte.
2017. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hangszigetelése alapból elég rossz az új műanyag ablakoknak. Ha kívül nincs hőszigetelés befordítva a kávaba, akkor bizony hideg lesz a belső spaletta felület, sőt penészedni is fog.

Ha hézagos a lezárás és azért jön a hideg, akkor a szakikat hívd vissza, hogy javítsák a hibát.

2017. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az utólagos munkálatokat nem az ablakosok végezték. Ők csak berakták az ablakot és elmentek, nem vállalták a kőművesmunkát. Valószinű mi ott rontottuk el hogy nem képzett kőművest hívtunk, hanem egy barátunk által ajánlott illetőt, aki ezek szerint nagyon nem végzett jó munkát.
2017. okt. 30. 20:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Nikecellel töltötte kis a réseket, de akkora hézagok vannak a fal meg az ablak közt kb 5 mm-esek, és érezni hogy ott húz a hideg. Mivel lehetne ezt javítani? Kitölteni a rést pl szilikonos tömítőanyaggal jó ötlet? Ráadásul a kinti oldalon az ablakkeret és a fal közötti pur habot sem vakolta be meg hozzá sem nyúlt, ami kb 4 cm szélességben húzódik végig az ablakkeret és a fal közt. Szerintem ez miatt is jobban lehet érezni hogy jön a hideg.
2017. okt. 30. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ablak keretet körben pur habbal kell kitölteni .
2017. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hézagokat alaposan purhabbal ki kell tölteni. A belső oldalon párazáró szalag kell rá, arra takaróléc. Kívül legjobb nikecellel kiragasztani az egész kávát, festeni.
2017. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ablakbeszerelés még mindig asztalos munka, ezek az "ablakosok" rendszerint mindenféle képzettség nélküli kókler vállalkozók... ha minőségi munkát akarsz, asztalos kell...

Én sajna nyárig be vagyok táblázva.

2017. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!