Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » FŰTÉSRE szeretnék límát....

FŰTÉSRE szeretnék límát. Mitől jobb egy Gree klíma mint egy azonos paraméterekkel és KISEBB! Zajszintel működő POLAR klíma berendezés? Leszámítva hogy egyikben van wifi a másikban nincs.

Figyelt kérdés
tehát 2 készülék, mind a kettő 3.5 kw-os és 4.0 SCOP-vel bírnak. Mind a kettőre ugyanannyi a garancia. Mind a kettő -15 fokig szuperál, utána (a tévhitekkel ellntétben ) többet fogyaszt de még működik. A POLAR-nak a maximális zajszintje elvileg alacsonyabb a GREE zajszintjénél. Lehetséges hogy a POLAR hiába van ráírva ez a teljesítmény mégsem ezt nyújtja? Vagy hogy van ez? Mitől jobb egyik a másiknál. több kéne, és az ár megmondom azért számít, én csóró magyar vagyok, az itthoni voszonyok között NORMÁLIS keresettel, de nem tudok kipengetni 500 ezret egy klímára. a GREE az 240 ezer lenne a POLAR 180 ezer lenne.
2017. nov. 11. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem találtam meg a linket, de pár hónapja olvastam a Polar klímákról, és teljesen meggyőző volt. Viszont 180e környékén szerintem lehet már találni Daikint is.
2017. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondtab a szaki aki a 240 es klímát ajáénlotta hogy a Daikin megfizethetetlen és a -15-ig való hitelesítés nem igaz, hanem abból mindig el kell venni , vagyis hozzá kell adni +5 fokot :D és akkor 10 fok, szóval mindenképpen -20 fokosat kell venni mert -15 alatt leállnak... -.- Amúgy nagyon örültem volna annak a cikknek :)
2017. nov. 11. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Csak a Daikin az egyik leghíresebb japán klímagyártó, míg a másik kettő kínai. Én még nézelődnék a helyedben, klímát 10 évre vesz az ember, főleg ha fűteni is kell vele akkor nagyon nem mindegy a minősége.
2017. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez a klíma? [link]
2017. nov. 12. 00:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Daikin FTXB35C / RXB35C


Igen, ez az a klíma. Ilyet szereltettem be, semmi rosszat nem tudok róla mondani. Csendes, megbízható, rettentően energia-takarékos.

Nekem egy szerelő sem tudná megmagyarázni, hogy Daikin helyett (cseheknél gyártják) kínai koppintást (még ha az is megbízható) tegyek be.

2017. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik klíma sem rossz, mindegyikből több százat szereltünk már fel hiba nélkül. Ha fűtésről van szó akkor mindig a gree gyártmányokat szereljük, ennek oka hogy pl. a polar meg a daikin nem tudja azokat a jellemzőket általában, ami alkalmassá tenné a fűtésre például -20 fokban is.

A gree-nek vannak ilyen klímái ezek fűtésre optimalizált klímák amiben tálcafűtés is található, a polar és a daikin esetében ezeket külön kell beépíteni a készülékbe, ami +költség és +idő. A gree klímák nem állnak le -20 fokban sem sőt addig hatékonyan fűtenek is, még -21, -22 fokban is mennek általában -23 és -27 fok között a védelem bekapcsol. Tehát tévhit az, hogy csak -10, -15 fokig fűtenének. Viszont a daikin és a polar tényleg nem tud többet. Van olyan japán klíma ami tényleg japánban készül és fűtésre optimalizált akár -25 fokig is képes a fűtésre persze 100, 150-nel drágább mint a gree ilyen pl. a mitsubishi ez sem rossz klíma aki megteheti vegye ezt, ebből sem láttam még rosszat. Sajnos ma már nem elég márkákban gondolkodni egy adott széria között is lehetnek különbségek, jó és rossz is. Tehát lehet egy márkának jó és rossz szériája!

2018. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!