Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek lehet bontani?

Szerintetek lehet bontani?

Figyelt kérdés

Panelban lakom. Van kettő 10nm-es szoba egymás mellett. Hogy kicsit "élhetőbb" legyen, arra gondoltam lehetne csinálni egy darab 20 nm-es szobát.

Írom is a lényeget: a két szobát 6,5 cm-es fal választja el egymástól. A panel épület 4 emeletes (fsz+3 emelet). Mi legfelül, tetőtéren vagyunk.

Nyilván olvastam már erről, de némely ember megvan győződve, h nem szabad panelben bontani. Tényleg nem szeretném összedönteni az épületet. Egy probléma biztos lesz tetőtér miatt: a távhős fűtéscső pont a kibontandó falon tekereg.


Egy ilyen hozzászólás pl. elriaszt:

"alattunk bontottak válaszfalat, nálunk a fürdőszobablokk egy az egyben körberepedt mind kívül, mind belül, mintha elmozdult volna."


Mi a vélemény? Hanyagoljam az ötletet?



2017. nov. 23. 01:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Építész, statikus meg a társasház véleménye számít. Szerintem ekkora nyílást nem kéne vágni, hacsak nem funkció nélküli válaszfal van ott. A fütés átalakítása is kérdéses...
2017. nov. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Alattunk bontottak falat, nálunk az ajtóküszöb elvált, és azóta mozog.
2017. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az csak attól függ miből van a fal. Ha gipszből akkor nyugodtan kibonthatod mert nincs tartása, ha betonból akkor felejds el a bontást.
2017. nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 6-os fal és gipszből vagy válaszfallapból van, nyugodtan elbonthatod, semmi tartószerepe nincs. Ha vasbeton, csak nyílást vághatsz rá esetleg, de ahhoz statikus kell. Megjegyzem, ilyen vékony vasbeton fal nincs.
2017. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha én csinálnám, akkor a fal két végén a merőleges falhoz erősítenék 1-1db tartó pillért pl, acél U gerenda 16-os acél dűbelekkel tetején laposra fenekelve. Erre hosszában rátennék közvetlen a mennyezet alá egy áthidaló vasbeton gerendát. Mindezt akár a fal két oldalán is elkövetném. Persze úgy rögzíteném, hogy ne essen le. Majd ez után bontanám ki a válaszfalat.

De ez csak látatlanban egy ötlet, meg elég macerás is.

2017. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pedig vasbeton és hidd el 6.5 cm válaszfal. Az a kérdés van-e válaszfalon kivül más funkciója.
2017. nov. 23. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Panelben minden vasbeton fal teherviselő. Nincs olyan hogy vasbeton válaszfal. Nem bonthatod ki.

#5 Ez panelben nem kivitelezhető mert a pillér alatt nincs semmi ami tartaná és átszakítaná a födémet.

2017. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már nem tudom mit higgyek:

itt egybehangzóan nemet írtok, más meg azt mondja, az ilyen vékony fal nem tart semmit. Találtam egy cikket:

[link]


Nem tudom segít-e, de a fal teteje "kiálló faléccel" fejeződik be. Régen azt mondták nekem, hogy azért, mert ez a "válaszfal" nem is éri el a tetőt, mert csak minden emeleten beillesztették a talajra.

2017. nov. 23. 12:41
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, lehet, hogy valami pórusbeton, de ilyen vékony fal biztos nem tartószerkezet. Pláne, ha faékkel van kiékelve. Bontható. Ha bizonytalan vagy, hívj statikust.
2017. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek felhínám a figyelmét arra, hogy az a cikk lyukvágásra vonatkozik (csöveknek max ajtónak) nem egy teljes fal eltávolítására. Legjobb ha beszélsz egy statikussal aki a helyszínen megnézi.

Bár hogyha tényleg fával van kitámasztva akkor valószínűleg nem lesz akadálya, de ha végig beton akkor igen is van tartó szerepe akármilyen vékony is.

2017. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!